Dva hat-tricka urugvajskih napadača

Borna Rupnik • subota, 09.10.2010.

Petak su obilježili kvalifikacijski dvoboji za odlazak na Europsko prvenstvo, no odigrani su i neki prijateljski susreti...

Osim Argentinaca, koji su morali priznati poraz u Japanu, na teren su u petak istrčali i Urugvajci, koji su gostovali u Indoneziji, a bili su znatno uspješniji.

Slavili su rezultatom 7:1 nakon što je domaćine u vodstvo doveo Salossa. Preokret su režirali Edinson Cavani i Luis Suarez, svaki s po tri gola, a jedan je dodao Sebastian Eguren.

Zhao i Lin Peng omogućili su Kini pobjedu protiv Sirije, a jedan od domaćina Europskog prvenstva 2012. godine, Ukrajina, upisala je samo remi protiv Kanađana.

Štoviše, Ukrajinci su gubili 2:0 zahvaljujući Jacksonu i Hutchinsonu, no u drugom su poluvremenu Milevskiy i Timoščuk osigurali barem izjednačenje na konačnih 2:2.

Peru je u samo prvih šest minuta riješio dvoboj protiv Kostarike - za 2:0 zaslužni su Ramirez i Rengifo, a u susretima južnoameričkih momčadi Venezuela je pobijedila Boliviju, a Kolumbija Ekvador.