Vodeni sportovi

Vojvodina se vratila u život

Maja Giljanović • nedjelja, 10.10.2010.

Pobjedom protiv Brixije Vojvodina se u Novom Sadu dovela u poziciju da u posljednjem kolu drugog kola kvalifikacija odlučuje sama o svojoj sudbini, Voša je nakon poraza na otvaranju od Szegeda slavila protiv Talijana i tri boda protiv Sinteza garantiraju joj prolazak u skupine Eurolige drugu sezonu uzastopce.

Budva u Skupini E i Szeged u Skupini F pobijedili su i u drugom kolu i osigurali plasman u skupine Eurolige. Budvani su u Barceloni u susretu koji je mogao otići i na drugu stranu slavili protiv Savone 8:7, Talijane su nakon 4:3, 1:1, 1:2 slomili u četvrtoj četvrtini (2:1), a Szeged je u Novom Sadu bio bolji od Sinteza 10:8.

Vojvodina je protiv Brixije na poluvremenu vodila 4:1, prednost je u trećoj četvrtini podigla na 6:2, ali zamalo je uprskala stvar u četvrtoj četvrtini. Talijani nisu odustajali, ali na koncu je Voša izdržala (7:5) i dovela se u poziciji da pobjedom protiv Sinteza plasman u elitno natjecanje osigura i drugu sezonu uzastopce.

Vezane vijesti

O drugom putniku na ždrijeb skupina u Rijeku 7. studenog i u Barceloni u posljednjem kolu odlučuje domaćin, hoće li se Barcelona pridružiti Barceloneti odlučit će utakmica Španjolaca protiv Savone.