Mladi Škoti zabili s centra, ali ispali

Borna Rupnik • utorak, 12.10.2010.

Uz domaćina Dansku, prve dvije reprezentacije koje su izborile svoje mjesto na Europskom prvenstvu 2011. godine postale su Švicarska i Island...

Doigravanje za odlazak na europsku smotru mladih reprezentacija u Danskoj privodi se kraju, a uzvrate su prvi odradili Švedska i Švicarska, odnosno Škotska i Island.

U oba navrata radovali su se gosti, koji su ionako donijeli prednost iz prvih utakmica. Švicarci su visokih 4:1 protiv Šveđana sačuvali remijem kojeg im je osigurao Ben Khalifa u 47. minuti, nakon što su Skandinavci poveli u 15. preko Bengtssona.

Mladi Islanđani bili su još sigurniji protiv vršnjaka iz Škotske. Nakon 2:1 u prvom susretu, i drugi su okončali u svoju korist.

Islandsko "čudo od djeteta" Gylfi Thor Sigurdsson doveo je goste u vodstvo u 74. minuti, a odmah je poravnao Chris Maguire pogotkom s - centra.

No, Sigurdsson nije želio ostati dužan pa je pobjedu svojoj ekipi donio udarcem s tridesetak metara samo pet minuta poslije.