1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 16.10.2010, 20:05 h, Stadion Gradski vrt, Osijek, gledatelja: 5000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Željko Novosel (Vrbovec), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška)

Mario Plavčić • subota, 16.10.2010.

Tradicija se nastavila. Dinamo je u Gradskom vrtu upisao tri boda i vratio se na vrh prvenstvene ljestvice. Osječani su dobro parirali veći dio utakmice, no to nije bilo dovoljno. Dinamo se okreće europskim obvezama, a Osijek teškom gostovanju na Kantridi...

Već na samom otvaranju utakmice Osječani su šokirali goste - igrala se 6. minuta kada je Vrsaljko igrao rukom unutar šesnaest metara, a to je za Svilokosa bilo dovoljno da pokaže na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Vedran Nikšić.

Slavlje "bijelo-plavih" bilo je kratkog vijeka. Samo osam minuta nakon Nikšićevog pogotka uslijedilo je izjednačenje "modrih". Ibriks je rukom skrenuo loptu, a Svilokos ostao dosljedan kriteriju pokazavši na jedanaesterac. Strijelac je bio Sammir za 1:1 i povratak Dinama u utakmicu.

Narednih desetak minuta igralo se između dva šesnaesterca, a onda su gosti stigli do preokreta. Vrsaljko je ubacio u šesnaesterac do Badelja koji se nije najbolje snašao, kao ni Smoje pa je Badelj dobio drugu prigodu koju je i iskoristio - Kardum u jednu, a Badelj u drugu stranu za 1:2.

Unatoč šoku, Osječani se nisu predavali, no nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Valja spomenuti pogrešku Bišćana koji se na njegovu sreću brzo ispravio, a da nije, Nikšić bi se našao oči u oči s Kardumom. Igra se primirila do 42. minute, a onda su zaprijetili gosti preko Tonela koji je tukao glavom, ali neprecizno. U istoj minuti Ibriks je probio po boku i ubacio, no Miličević je slabo reagirao.

U sudačkoj nadoknadi "modri" su propustili povećati vodstvo - večeras slabi Smoje ponovno je loše reagirao i Rukavina je krenuo sam na Karduma, no uspio se spetljati pa je izostao i udarac ka golu. Bila je to ujedno i posljednja prigoda u prvih 45 minuta.

U nastavku se igralo poprilično rastrgano sve do 62. minute kada je Sammir ubacio, a Vrsaljko atraktivno horizontalnim udarcem pogodio vratnicu. Prvu ozbiljniju prijetnju Osječani su imali u 68. minuti iz slobodnog udarca nakon prekršaja Vrsaljka. Lukačević je snažno tukao, no Kelava je bio siguran.

Osječani su posljednjih petnaestak minuta krenuli krajnje riskantno, no bez opasnijih prigoda. Duboko u sudačkoj nadoknadi Fatos Beqiraj zaključio je susret pogotkom za 1:3. Zaslužena pobjeda gostiju koja je "modre" vratila na čelnu poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

• Obrisan korisnik17.10.2010. u 17:16
    prvi smo,prvi opet kao i uvijek i biti ćemo,a slažem se sa damcom,jer tovari uvijek plaču,a stvarno su nerealni i uvijek su im svi krivi,sudac pogotovo,a imaju super suđenje,biti ćete vječito drugi i tako je najbolje
  • pljoska17.10.2010. u 11:41
    A Vela dok je bio na državnoj televiziji?! Npr. Hajduk zabije Karlovcu, a mi moramo slušati kako gospon Željko baca drkicu i svršava. Dosadni ste više ljudi.
    pljoska
  • Obrisan korisnik17.10.2010. u 10:26
    da ta Špacina križaljka mi je bila najjača,umjesto da se brine za pad forme on baca tu neke prognoze,i to vrlo nerealne
  • Obrisan korisnik17.10.2010. u 08:32
    Dominantna igra i uvjeljiva pobjeda! Eto špacina križaljka propala nakon jednog kola...sa sad ajmo po tri boda u četrvrtak!
  • Obrisan korisnik17.10.2010. u 05:20
    ona pička blažičko komentira dinamove tekme.....to je isto kao da thompson komentira utakmicu hrvatske i srbije...pa valjda bi trebalo postijati neko pravilo u vezi pristranosti, zar ne? europa je druga stvar, ali hnl...hm...nije ok da komentira osoba koja je deklarirani dinamovac utakmice... [više na forumu]