Vodeni sportovi

Partizan slomio Žapce u finišu

Maja Giljanović • nedjelja, 17.10.2010.

Treću godinu uzastopce pokal "Partizanove legende" ostaje na Banjici u trofejnoj sobi šesterostrukog europskog prvaka Partizana. Prvak Srbije u četvrtoj je četvrtini golovima Radovića i Pijetlovića slomio otpor najtrofejnijeg europskog kluba, Mladost je nakon 9:9 u trećoj četvrtini u četvrtoj poklekla dvaput i na koncu izgubila 9:11.

PARTIZAN - MLADOST 11:9 (3:1, 3:5, 3:3, 2:0)

"Partizanove legende"
Beograd, Bazen Banjica
Gledatelja: 800

PARTIZAN: Soro, Hatziteodoru, Rađen 1, Korolija, Pijetlović 2, Aleksić 2, Prlainović 1, A. Radović 2, Avramović 1, Mitrović 1, Vujasinović, Ćuk, J. Radović, Šaponjić, Dedović 1, Živojinović. Trener: Milanović

MLADOST: Pavić, Vukčević 1, Perić 1, Letica, Petković 2, Živković, Udovičić 1, Brlečić, Karač, Muslim 1, Hinić 1, Buljubašić 1, Pisk, Lončar 1. Trener: Nikolić

Igrač više: Partizan 3/5, Mladost 5/7

Vaterpolisti Partizana i treću su godinu uzastopce osvojili "Partizanove legende". Crno-beli trenera Igora Milanovića, za koje je debitirao i najbolji grčki vaterpolist svih vremena Teodoris Hatziteodoru nakon punih 15 godina provedenih u Olympiacosu i osvojenih 28 trofeja što ga čini najtrofejnijim sportašem Grčke, otpor Mladosti su slomili u četvrtoj četvrtini.

Odlasci Slavka Gaka, Luke Mirkovića i Živka Gocića nisu ostavili traga na igru Partizana, jezgra ekipa je nepromijenjena, a dovedeni su Hatziteodoru i crnogorski reprezentativac prošle sezone prvak Crne Gore i JVL-a s Jadranom iz Herceg Novog Aleksandar Radović koji su provjerene marke.

"Čvrsto sam uvjeren da smo jači nego prošle godine, jači smo za sezonu koja je iza nas u kojoj smo uveli neke inovacije. Krasi nas odlična atmosfera, ekipa je odlično prihvatila novajlije u čije kvalitete nemam ni zrna sumnje. Radovića pratim još iz juniorske konkurencije, a s Hatziteodoruom sam igrao zajedno", zaključio je Milanović.

Utakmica protiv Mladosti bila je pod posebnom lupom javnosti zbog prvog nastupa Vanje Udovičića u Beogradu otkad je prošli mjesec potpisao za Mladost, a na Banjici se skupilo 800-tinjak gledatelja koji su uživali u utakmici punoj preokreta koja je mogla otići na jednu ili na drugu stranu.

Obje su momčadi otvoreno ušle u susret, ali Partizan se bolje snašao i dominaciju okrunio vodstvom od 3:0 koje je u posljednjoj sekundi prve četvrtine smanjio Lončar. Šut više reda radi nego rezultat osmišljene akcije iznenadio je Sora i u nastavku susreta dao injekciju Mladosti. Partizan je poveo 4:1, ali Mladost ne odustaje, Soro prima tri gola uzastopce i rezultat je 4:4. Partizan ponovno prelazi u vodstvo, ali ovog puta prednost Beograđana je još kraćeg daha, Mladost zabija dvaput i prvi put na utakmici vodi (6:5).

Rađen je 20 sekundi prije konca poluvremena probio Pavića i na odmor se odlazi neriješenim rezultatom (6:6), a i treća četvrtina u kojoj je gol postigao i bivši igrač Crno-belih i kapetan srpske reprezentacije Udovičić (7:6) završava bez naznake pobjednika (9:9).

U četvrtoj četvrtini pao je ritam, postignuta su samo dva gola, a nažalost gostiju oba iza leđa Pavića. Za 10:9 precizan je bio Radović, a za konačnih 11:9 zabio je Pijetlović.

Radović, Pijetlović i Aleksić najbolji su strijelci u redovima Partizana, najraspoloženiji od igrača Emila Nikolića bio je dvostruki strijelac Petković, a Sora su poput Lončara i Udovičića jednom probili i Hinić, Muslim, Buljubašić, Perić i Vukčević.