Hrvatski kup, Osmina finala, 26.10.2010, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 300
Suci: Frković (Gospić), Volf (Rijeka), Kezele (Rijeka)

Ivana Strahija • utorak, 26.10.2010.

Varaždinci su prošli u četvrtfinale hrvatskog kup natjecanja, pobijedivši drugoligaški HAŠK s minimalnih 1:0.

Dario Pejić
54'
14
Adel El-Saleh
54'
16
Sandi Hudorović
68'
Krešimir Sunara

Vrlo malo gledatelja pratilo je susret u Varaždinu, očito je kasniji termin, ali i iznimno niska temperatura, odagnala ljude od dolaska na stadion. Susret Varaždina i HAŠK u osmini finala Kupa ionako je riješen u prvom poluvremenu, kad je Punčec postigao pogodak.

U prvom poluvremenu nogometaši su bili razigrani. Lijepu akciju složili su gostujući Prskalo i Jurakić, no ovaj potonji glavom loptu šalje iznad mreže. Odgovaraju A. Vuk i Dudić, Katanec loptu šalje iznad gola HAŠK-a. Prva vratarska intervencija zabilježena je u 24. minuti, a Dandić je dobro reagirao na pokušaj Dudića.

Vezane vijesti

No, HAŠK-ov vratar nije mogao ništa četiri minute kasnije, kad je Šafarić s desne strane izveo udarac iz kuta, a Punčec, koji je danas nosio kapetansku traku, loptu precizno poslao na pravo mjesto za 1:0. Do kraja poluvremena mogao je rezultat povećati A. Vuk, ali i Dudić, no na odmor se ide nepromijenjenim rezultatom.

U drugome dijelu hladnoća je očito pritisla i nogometaše, koji nisu bili razigrani kao u prvom dijelu. Jedina velika prilika bila je ona gostiju, kad u 68. minuti Tolić loptu s pet metara od gola glavom šalje pravo u ruke domaćem vrataru Drevenu. Varaždinci su imali terensku premoć, ali je nisu iskoristili, a utakmica završava s 1:0.

Gostujući trener Krešimir Sunara nakon utakmice nije previše žalio za porazom: "Nama je najvažnije prvenstvo i skupljanje iskustva za mlade igrače. Jedini iskusniji u našim redovima jest kapetan Igor Tolić, ostalo su momci od 19 do 23 godine, pa nam se događaju smiješne greške, kao i ona nakon koje smo danas primili gol."

Sunara je dodao da je u Varaždinu pokušao odmoriti par igrača, kako bi u subotnjoj utakmici protiv Vinogradara bili spremniji upisati puni plijen, a preko pola 'standardne' ekipe odmarao je i Samir Toplak, trener Varaždina, te je u igru uveo neke oporavljenike od ozljede, ali i igrače s manjom minutažom.

"Za našu igru teren mora biti dobar, danas je bio katastrofalan i to se odmah pozna. Aganović je recimo išao iz greške u grešku, pa sam ga morao mijenjati iako je bio predviđen za 90 minuta. Hojski je oscilirao od odličnog do katastrofalnog rješavanja situacija na terenu, dok je A. Vuk samo u prvom poluvremenu bio dobar. Zadovoljan sam Dudićem, koji je dobio puno faulova, kao i Filipom Škvorcom, kojeg sam zamijenio zbog taktičkih razloga", objasnio je Varaždinac.

"Kazao sam da o visokoj razlici ne treba razmišljati, pa smo mi tako ostvarili svoj cilj, prolazak u četvrtfinale, i to je najvažnije", dodao je Toplak.

• Obrisan korisnik27.10.2010. u 21:11
    ništ čudno zbog male gledanosti,pa na subotnjoj tekmi protiv Istre se skupilo jedva 500 ljudi
  • Obrisan korisnik26.10.2010. u 23:06
    DeLioncourt, pa valjda pokušavaju iskoristiti sve druge načine da ljudi zamrze Varaždin, jer dečki igraju predobro da bi ispali. Sad su znači zaj..ali one koji su platili godišnju (valjda da otvore mjesta za one desetine tisuća koje su danas pohrlile gledati sudar titana), uspjeli su nabiti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2010. u 21:50
    moram posebno pohvaliti upravu koja je donijela odluku da od danas godišnje karte ne vrijede za kup utakmice, iako je to bilo pravilo od kad je varteks napravil prvu godišnju kartu. nadam se da ste se obogatili na tih desetak ljudi koji su, uz to kaj su dali lovu na početku sezone, danas još morali... [više na forumu]