HSV ispao, Petrić tri puta strijelac

Josip Piršljin • srijeda, 27.10.2010.

U drugom kolu njemačkog Kupa Eintracht iz Frankfurta pobjedom 5:2 izbacio je HSV našeg Mladena Petrića koji je dvaput zabijao za svoju momčad, ali i jednom za protivničku. Alemannia je iz natjecanja ispratila Mainz, vodeću momčad Bundeslige, a prolaze su izborili još Hoffenheim i Duisburg.

U Frankfurtu smo već u prvom poluvremenu vidjeli četiri pogotka. Mrežu HSV-a već u 13. minuti načeo je Brazilac Cesar Alves dos Santos Caio. Osam minuta kasnije Eintracht povećava svoje vodstvo na 2:0 preko Theofanisa Gekasa. No, prednost od dva gola domaća momčad nije dugo imala pošto je hrvatski reprezentativac Mladen Petrić smanjio za HSV već u 23. minuti. Ipak, pred sam kraj prvog poluvremena Eintracht ponovno odlazi na dva gola razlike, a drugi put na utakmici u strijelce se upisuje Gekas.

I u drugom poluvremenu strijelci su bili raspoloženi. Posebno Petrić koji je postigao još dva gola, ali jedan u vlastitu mrežu. Igrala se 64. minuta kada je Petrić autogolom povećao prednost Eintrachta na 4:1. Svoj treći pogodak na utakmici hrvatski napadač postigao je samo dvije minute kasnije, no Hamburžani više nisu imali snage vratiti se u igru. Konačnih 5:2 postavlja Halil Altintop udarcem s bijele točke u 87. minuti.

Alemannia iz Aachena na domaćem terenu je bila bolja od Mainza i tako iz Kupa izbacila vodeću momčad Bundeslige. U 26. minuti vodeći pogodak za domaće postiže Benjamin Auer i s 1:0 se odlazi na odmor. U nastavku Alemannia povećava svoje vodstvo kada u 60. minuti Marco Höger postavlja 2:0. Gostujuća ekipa smanjuje u 68. minuti pogotkom Adama Szalaija, no do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Hoffenheim je na svom stadionu izborio nastavak natjecanja pobjedom od 1:0 protiv drugoligaša Ingolstadta. Ipak, domaća momčad nije imala lagan posao pogotovo poslije isključenja Vedada Ibiševića u 39. minuti. Jedini pogodak na utakmici postigao je Senegalac Demba Ba u 63. minuti. Trener domaćih Ralf Rangnick nije koristio usluge Josipa Šimunića u ovom susretu.

Nogometaši Duisburga, koje vodi hrvatski trener Milan Šašić, nisu imali previše problema protiv Halleschera, momčadi iz četvrtog razreda njemačkog nogometa. Već u osmoj minuti Stefan Maierhofer dovodi goste u vodstvo. Isti igrač promašuje jedanaesterac u 30. minuti, no već četiri minute kasnije ponovno zabija. Ivica Grlić u 85. minuti postavlja konačnih 3:0. Na vratima domaćih branio je Hrvat Darko Horvat.