Cleveland slavio protiv Boston Celticsa

Mario Majdić Natrlin • četvrtak, 28.10.2010.

13 utakmica bilo je na rasporedu drugog dana NBA sezone. Miami Heat se u Philadelphiji oporavljao od poraza nad Bostonom, dok su Celticsi iznenađujuće nastradali u Clevelandu. Kevin Durant i njegova Oklahoma otvaraju sezonu uvjerljivo, kao i Denver Nuggetsi u pobjedi protiv Utah Jazza...

Miami Heat je stigao do svoje prve službene pobjede u novom sastavu. Slavili su u gostima kod Philadelphia 76ersa, 97:87. Dwayne Wade je bio prvi strijelac s 30 poena, uz sedam skokova. Miami se odvojio u trećoj četvrtini nakon vodstva od osam razlike na poluvremenu. Važnu ulogu odigrao je James Jones s 20 poena (šest trica). LeBron James je uz devet izgubljenih lopti upisao i 16 koševa i sedam asistencija, Chris Bosh je imao 15 poena. Kod Sixersa je prvi strijelac bio Evan Turner sa 16 poena.

Ono što u utorak nije uspjelo Miamiju LeBrona Jamesa, pošlo je za rukom Cleveland Cavaliersima koji su otvorili sezonu pobjedom nad Boston Celticsima, 95:87. Cavsi su preokrenuli vodstvo gostiju od +11 u trećoj četvrtini. Do slavlja su ih predvodili J.J. Hickson s 21 poenom i Daniel Gibson sa 16 i osam asistencija. Kod Celticsa, koji su imali 19 izgubljenih lopti, najbolji je bio Rajon Rondo s 18 poena i devet asistencija.

"Još nismo na svom vrhuncu. Nismo ni blizu. Kada dođe vrijeme - bit ćemo."

Dwayne Wade, košarkaš Miamija

Oklahoma City Thunder kod kuće su pobijedili Chicago Bullse, 106:95. Kevin Durant ih je predvodio s 30 poena, dok je Russell Westbrook ubacio 28, uz deset skokova. Oklahoma je utakmicu razriješila serijom od 11:0 i pobjegla gostima pred sam kraj utakmice. Chicagu za pobjedu nisu bila dovoljna 28 poena Derricka Rosea, kao ni 18 koševa Joakima Noe koji je ugrabio i fantastičnih 19 skokova.

Denver Nuggetsi su se brzo odvojili od Utah Jazza, tijekom utakmice imali i do 27 poena prednosti i slavili s uvjerljivih 110:88. Carmelo Anthony s 23 poena i Arron Afflalo s 22, predvodili su Nuggetse. Deron Williams sa 17 i Paul Millsap s 15 poena bili su najbolji kod Jazzera koji su imali čak 22 izgubljene lopte.

"Ova pobjeda je bila za ovaj grad. Bila je za navijače, tako da znaju da će Cavsi preživjeti. Bila je dokaz da se ovdje može još gledati dobra košarka i najviše od svega, kako se ovdje može gledati momčad koja pobjeđuje."

Antwan Jamison, košarkaš Clevelanda

Atlanta Hawksi su u Memphisu slavili protiv Grizzliesa, 119:104. Joe Johnson je s 22 poena bio njihov prvi strijelac, Mike Bibby je dodao 19, a odličnu utakmicu imao je Zaza Pachulia sa 17 koševa i 11 skokova za klupu Atlante koja je zabila ukupno 50 koševa. 23 poena Mikea Conleyja i 21 Rudyja Gaya nisu bila dovoljna Memphisu da sezonu otvori pobjedom.

46 poena Monte Ellisa

Monta Ellis je izjednačio svoj učinak karijere i s 46 poena predvodio Golden State Warriorse do pobjede, 132:128. Za Rocketse, koji su na poluvremenu vodili 68:67, prvo ime bio je Luis Scola s 36 poena i 16 skokova. Houston je igrao bez Yao Minga kojeg čuvaju i ne koriste u utakmicama koje igraju odmah večer poslije prethodne. Warriorsi su se donekle odvojili u trećoj četvrtini da bi Ellis na kraju s crte slobodnih bacanja rješavao pobjednika, a uz njega. se istaknuo i Stephan Curry s 25 poena i 11 asistencija.

Sacramento Kingsi su u Minneapolisu slavili protiv Minnesota Timberwolvesa, 117:116. Do pobjede su stigli bez suspendiranog Tyrekea Evansa i ozlijeđenog Delemberta, a predvodio ih je Carl Landry s 22 poena i 11 skokova. 22 koša zabio je i Francisco Garcia. Kod Minnesote je prvo ime bio Luke Ridnour s 20 poena, a sa 17 ga je pratio Michael Beasley.

"Osjećam da sam iznevjerio svoju momčad. Dopustio sam Timu (Duncanu) da se razmaše u zadnjoj četvrtini i oni su povećali vodstvo. Mislim da se dobro razvijam napadački, ali u obrani moram biti bolji."

Roy Hibbert, košarkaš Indiane

San Antonio Spursi su se odvojili od Indiane tek u četvrtoj četvrtini, a ona ih je do tada pratila u stopu nakon što je izbrisala prednost Spursa od deset poena iz prve četvrtine. 23 poena i 12 skokova Tima Duncana, 22 Manua Ginobilija i 20 Tonyja Parkera bilo je previše za Indianu koja u zadnjoj dionici nije uspjela održati korak. Centar Roy Hibbert je bio prvo ime Pacersa s 28 poena i devet skokova.

U pobjedi Dallasa nad Charlotte Bobcatsima, 101:86, prvi strijelac Mavericksa bio je Dirk Nowitzki s 28 poena, uz 13 skokova. Portland je slavio protiv LA Clippersa, 98:88, a u vrlo ujednačenom sastavu Trail Blazersa kojima je cijela startna petorka završila s po više od deset poena, iskočio je Brandon Roy s 22 i deset skokova. Blake Griffin je svoju NBA karijeru otvorio s 20 poena i 14 skokova.

17 poena i 16 asistencija Chrisa Paula bilo je dovoljno za pobjedu New Orleans Hornetsa nad Milwaukee Bucsima. U Torontu su NY Knicksi slavili 98:93, na krilima Wilsona Chandlera (22 poena) i Amarea Stoudemirea (19 poena, deset skokova). New Jersey Netsi su slavili 101:98 protiv Detroita. Devin Harris je u pobjedi imao 22 poena i devet asistencija.