Hrvati odlični u porazu Benettona

Vedran Babić • ponedjeljak, 25.10.2010.

U drugom kolu talijanskog prvenstva Benetton je unatoč odličnom učinku hrvatskih košarkaša doživio prvi poraz, a zanimljivo je kako je u svih osam utakmica pobjedu odnio domaćin.

Zahvaljujući sjajnoj prvoj četvrtini (23:7) košarkaši Montepaschija su s lakoćom odradili ostatak utakmice i upisali drugu pobjedu porazivši Fabi Shoes Montegranaro 93:82 uz ukupno 43 koša litavskog dvojca Lavrinovič - Kaukenas. Gostima nije pomoglo niti 29 koševa i devet skokova Sharroda Forda.

Uz Montepaschi, poslije dva kola maksimalan učinak imaju još samo Armani Jeans i Angelico. Armani je kod kuće s 80:65 porazio hrvatsku koloniju u Benettonu na čelu s trenerom Jasminom Repešom. Presudila je treća četvrtina koju je domaćin dobio 31:17, a najbolji pojedinac gostiju bio je naš Hrvoje Perić s 15 poena i pet skokova za 34 minute igre. Sandro Nicević pridodao je 12 koševa i također pet skokova.

Angelico je, pak, također na svom parketu bio uspješan i to protiv Banca Tercasa iz Terama rezultatom 79:70, a i u svim ostalim utakmicama slavili su domaćini.