Ante Zovko • ponedjeljak, 01.11.2010.

Miami Heat ostvario je i treću pobjedu zaredom, a protiv New Jerseyja bili su napadački najimpresivniji. Lakersi su bez problema sredili Golden State, dok je veliku pobjedu odnio Utah Jazz u Oklahomi uz sjajnu večer svojih vedeta. Dallas je kod Clippersa prelomio susret tek u završnici.

Netsi bez šanse protiv Heata

Miami je upisao i treću pobjedu zaredom nakon uvodnog poraza od Bostona. Ovog puta gostovali su u Newarku, kod New Jersey Netsa i ostavili ih na -23, 101:78. Velika trojka upisala je slične brojke, James 20 koševa (plus sedam skokova i sedam asistencija), Bosh 18, a Wade 17.

JAMES BI DRUGAČIJE

LeBron James prije susreta se osvrnuo se na svoju kritiziranu odluku da vijest o dolasku u Miami priopći u televizijskom specijalu: "Da se mogu vratiti, vjerojatno bih to napravio malo drugačije. Ipak, sretan sam zbog svoje odluke."

"Je li ovo statistika prvog poluvremena? Devet šuteva?", pitao je Dwyane Wade nakon utakmice. "To je cijela utakmica", odvratio mu je James, a taj igrokaz za medije ipak je dobra ilustracija kako je Miami odlično rasporedio minutažu i statistiku vodećeg trojca. Samo u prvom poluvremenu ubacili su 41 poen od ukupno 58.

Netsi su nakon prošle katastrofalne sezone (omjer 12-70) krenuli s dvije pobjede, ali u nedjelju se od prve četvrtine vidjelo u kojem smjeru kreće susret. Tako je nakon prve četvrtine bilo 29:18, do poluvremena gosti su povećali na 58:42.

20 koševa Brooka Lopeza nije puno značilo Netsima jer je Miami prelomio susret, pa su u zadnjoj četvrtini uglavnom odmarali vodeće zvijezde. "Rekao sam svojoj momčadi da ćemo tijekom godine imati nekoliko utakmica u kojima nećemo biti dobri, a ovo je bila jedna od njih. Nismo bili dobri od početka. Zapeli smo u blatu, zapeli smo u drugoj brzini", jasno je opisao situaciju trener New Jerseyja Avery Johnson.

Dallas je u Los Angelesu dugo lomio otpor Clippersa, a odluka je pala u trećoj četvrtini koju su Teksašani dobili s 29:19. U konačnom rezultatu 99:83 Nowitzki je ubacio 16 koševa, Caron Butler 17, dok je Jason Kidd bio standardno raznovrstan s 13 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Clippersi, kojima je ovo treći poraz u tri utakmice, imali su jako slabu šutersku večer (34% za dva, 19% za tri). U takvoj partiji istaknuo se rookie Blake Griffin sa 16 poena i devet skokova, dok nitko od njegovih suigrača nije uspio do deset koševa.

Double-double Utah utišao Oklahomu

Igrači Utah Jazza bili su posebno raspoloženi protiv ambiciozne Oklahome. U pobjedi 120:99 čak su trojica ostvarila double-double učinak. Paul Milsap ubacio je 30 koševa uz 16 skokova, Deron Williams je određivao ritam sa 16 koševa i 15 asistencija, dok je Al Jefferson dodao 23 koša i deset skokova. Jazz je većinu posla odradio u prvom poluvremenu, na čijem je završetku imao 56:40.

Kevin Durant ubacio je 28 poena, ali se i uklopio u loše izdanje Thundera izgubivši šest lopti od ukupno 14 svoje momčadi koja je izgubila prvu utakmicu sezone, dok je Jazz upisao prvu pobjedu.

S druge strane, u Jazzu nisu bili zabrinuti nakon dva uvodna poraza, kaže Deron Williams: "Znali smo da možemo igrati puno bolje napadački i obrambeno. Zato sam rekao da nismo zabrinuti. Da, bili smo uzrujani zbog poraza, ali ne i zabrinuti."

Lakersi su ostvarili i treću ovosezonsku pobjedu u tri utakmice. U Los Angelesu su stradali Warriorsi sa 107:83. Već su u prvoj četvrtini prvaci napravili ključnu prednost (34:14), koja je do kraja susreta uvijek bila dvoznamenkasta.

Gasol je za 35 minuta postigao 26 poena i 12 skokova, a Bryant mu se pridružio s 20 poena. Lamar Odom dodao je 16 koševa i 14 skokova protiv Golden Statea koji nije pružio jači otpor. Najbolji u redovima Warriorsa bio je Monta Ellis s 20 ubačaja.

Nakon susreta trener Jackson i Kobe Bryant nisu baš uskladili priču o zdravstvenom stanju prve zvijezde Lakersa. "Spreman sam sto posto. Ne zanima me što on kaže", rekao je Bryant, na što je Jackson odvratio: "Nije sto posto spreman, ali je lijepo od njega što je to rekao."