Marinović i Suton razmontirali Palestinu

Elvis Uravić • utorak, 02.11.2010.

Hrvatska malonogometna reprezentacija odigrala je svoju prvu utakmicu na Mediteranskom kupu u Libiji u kojoj su suvereno pobijedili reprezentaciju Palestine s visokih 8:1. Bolji od ostalih u kockastim dresovima bili su Marinović i Suton...

"Mali kockasti" su u utakmicu ušli kao favoriti, pokazavši odmah na početku da neće dopustiti iznenađenje. Iako su u prve tri minute imali zrele šanse, prvi pogodak gledatelji su vidjeli tek u četvrtoj minuti kada nakon obrane palestinskog golmana Dario Marinović odbijanac posprema u nebranjeni dio mreže.

Sljedeća minuta donijela je novi gol, ovaj puta strijelac je bio Dean Banić, na krasnu asistenciju Marinovića. Ta dva gola dala su našoj reprezentaciji poticaj da krenu još žustrije te pritisnu Palestince na njihovoj polovici, koji ionako nisu imali rješenja kako priprijetiti golu protivnika.

Nedugo nakon drugog pogotka prijeti Josip Suton, koji gađa prečku nakon solo prodora, da bi u devetoj minuti Andrija Bogdanović pogodio za 3:0 nakon izrađene kontre. Iako tri gola izgledaju puno za prvih deset minuta, Hrvatska uistinu mora žaliti za propuštenim prilikama, jer su Palestinci, osim što su bili potpuno neopasni, u više navrata stvarali šanse "kockastima" koji su realizirali premalo da bi se pozitivno ocijenilo napadački trojac Banić-Marinović-Bogdanović. Do kraja poluvremena treba zabilježiti stativu Capara iz daljine, te pogotke Bogdanovića i Alneiraba za 4:1 na poluvremenu.

Prvo poluvrijeme donijelo je Hrvatskoj osjetnu prednost, međutim, igra nije bila na zavidnoj razini, jer ipak treba uzeti u obzir da je Palestina malonogometno egzotična reprezentacija. No, izlaskom na parket u drugo poluvrijeme vidjela se želja da se igra popravi, te je izbornik Stanković posebno bio zadovoljan Sutonom, koji je dirigirao igrom te se do kraja susreta čak dva puta upisao u listu strijelaca. Iako je do kraja utakmice i Marinović zabio još dva pogotka, veće zasluge za te golove pripadaju sjajnim asistencijama Bogdanovića i Tihomira Novaka.

Kada se rezimira prva utakmica na turniru, ostaje dojam da je utakmica komotno mogla završiti i dvostruko višom razlikom, međutim, u igri se vidi napredak, te kada se realizacija poboljša, ova reprezentacija ima se pravo nadati medalji.