Dean Banić odveo Hrvatsku u drugi krug

Elvis Uravić • petak, 05.11.2010.

Hrvatska malonogometna reprezentacija upisala je i svoju treću pobjedu na Mediteranskom kupu koji se igra u Libiji ovih dana. Bila je bolja i od reprezentacije Turske, a pobjedu su donijeli trostruki strijelac Dean Banić te idejni kreator naše reprezentacije, Dario Marinović...

Utakmica je počela šansama i s jedne i s druge strane. Najprije naš vratar Jukić brani odličan udarac iz daljine, da bi u petoj minuti Dean Banić promašio sjajnu priliku nakon maestralnog dodavanja današnjeg kapetana reprezentacije, Tihomira Novaka. U osmoj minuti Marinović silovito pogađa stativu, a u desetoj propada lijepo osmišljena akcija Novaka i Grcića.

12. minuta donosi vodstvo. Lopta je došla do Deana Banića, koji sjajno okreće svog čuvara te zabija za 1:0. U tim trenucima Hrvatska je imala veliku nadmoć na terenu i gol je došao samo kao potvrda toga. Tri minute prije kraja poluvremena šansu ima Banić, međutim, obranio je to Akbas da bi minutu nakon toga Tihomir Novak zaradio žuti karton zbog prekršaja kao zadnji igrač u polju. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću "malih kockastih".

Početak drugog poluvremena donio je zasad najljepši gol na turniru. Saglam je jednu visoku loptu volejem "ispratio" u mrežu Luketina, koji uistinu nije mogao ništa pa je Turska došla do toliko željenog pogotka.

Međutim, samo je četiri minute trajao egal na terenu, pošto je tada Dean Banić svojim drugim pogotkom doveo Hrvatsku u novo vodstvo. Pogotku je prethodila sjajna asistencija Darija Marinovića. Nakon toga igra se umrtvila, te se igralo bez šansi punih deset minuta. Šest minuta prije kraja Banić završava pogotkom akciju koju su započeli golman Luketin i Đulvat te postavlja 3:1. Do kraja utakmice Turci su uspjeli samo smanjiti, i to preko Keskina minutu prije kraja.

Kapetan Tihomir Novak o utakmici je rekao: "Mislim da danas nismo bili na razini na kojoj smo bili u utakmici protiv Libanona i zato nas je Turska dosta namučila. U prvom poluvremenu nismo uspjeli realizirati nekoliko stopostotnih prilika s čime bismo već nakon prvog dijela riješili pitanje pobjednika".

"Ipak, najbitnija je pobjeda i ostvarenje primarnog cilja, a to je prvo mjesto u skupini i prolaz u drugi krug", samokritično će kapetan naše reprezentacije.

Hrvatska će večeras doznati ime protivnika u četvrtfinalu, a to mogu biti Libija, Grčka ili Maroko.