1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 07.11.2010, 16:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 2.500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Premužaj (Varaždin), Hudika (Varaždin)

Bernard Jurišić • nedjelja, 07.11.2010.

Tri loše domaće predstave u posljednjih 10 dana Hajduk je konačno uljepšao jednom dobrom predstavom i uvjerljivom pobjedom. S 4:1 u Poljudu je savladan Zagreb, koji može žaliti za nekoliko promašenih prigoda u prvom dijelu...

Sven Dedić
63'
7
Josip Jurendić
65'
13
Marin Oršulić
72'
Luka Pavlović

Serija od četiri uzastopne domaće utakmice u razmaku od 10 dana za Hajduk je završavala danas prvenstvenim okršajem sa Zagrebom. U tri prethodne utakmice "bili" su ispali od Istre 1961 iz kupa, jedva pobijedili Hrvatski dragovoljac i izgubili od Zenita u Europskoj ligi. Protiv "pjesnika" pobjeda je bila apsolutni imperativ.

I djelovali su "bili" nešto življe, agresivnije i aktivnije nego u prethodnim domaćim ogledima. U prvom dijelu igralo se dosta živo, mogli su voditi Hajdukovci, ali i gosti iz Zagreba.

Do 13. minute Hajduk je već triput iskušavao gostujućeg vratara Višića, a tada je stigla stopostotna šansa za domaćine. Anas Sharbini je prošao po lijevoj strani i pronašao usamljengo Ibričića u sredini, no njegov udarac koji je već savladao Višića u korner u posljednji trenutak skreće James.

Uslijedilo je nekoliko minuta žestokog sprinta iz jednog u drugi kazneni prostor, u kojima su i bili i crveni mogli doći do prednosti. No, Višić i Subašić bili su nepremostiva prepreka napadačima na obje strane terena.

Hajduk je i dalje bio više u kontaktu s loptom, pokušavali su na sve načine promaći pukotinu u Zagrebovoj obrani, no gostujuće kontre djelovale su jako ozbiljno i opasno. Abdurahimi i Šovšić stvarali su puno problema Hajdukovcima svojom brzinom, a "sidrun" Krstanović u sredini je čekao svaku loptu.

U 40. minuti Ibričić je još jednom u dobroj prigodi, uspio je bolje skočiti od vratara Višića na pet metara, ali nije uspio poslati loptu u mrežu. Uzvratio je Šovšić bijegom tri minute kasnije, izašao je oči u oči sa Subašićem, koji je uspio pročitati njegovu namjeru. Na odmor se otišlo bez pogodaka, a moglo ih je biti nekoliko.

Reagirao je Goran Vučević već na poluvremenu, u svlačionici je ostavio Ljubičića i Buljata, a ofanzivu ojačao Tomasovom i Trebotićem. I isplatilo se već nakon dvije i pol minute.

Dinko Trebotić okomito je krenuo prema kaznenom prostoru, razmijenio dvostruko dodavanje s Ibričićem i onda s desetak metara ljevicom poslao loptu u dalji kut za 1:0.

Šokirao je brzo primljeni pogodak Zagrebaše, koji u narednih 12 minuta gotovo da nisu postojali na terenu. Tada je brzi Abdurahimi opasno zaprijetio nakon soloprodora sa 16 metara, fijuknulo je preko grede već savladanog Subašića.

Samo minutu kasnije Hajduk je postigao i drugi pogodak. Tomasov je donio loptu do Ibričića na 16 metara, ovaj je prosljeđuje na udarac Anasu Sharbiniju, koji preciznim prizemnim udarcem pogađa donji lijevi kut Zagrebovih vrata za 2:0.

Opustili su se nakon toga Hajdukovi igrači i krenuli po još koji pogodak kako bi sebi i navijačima podigli nagriženo samopouzdanje. U 69. minuti Vukušić zaobilazi Višića i iz teškog kuta pogađa gredu, a u 73. minuti Senijad Ibričić utakmici s dvije asistencije dodaje i pogodak. Odličnom ga je loptom s desnog krila pronašao Tomasov usamljenog na pet metara, a Hajdukov kapetan koncentrirano realizira idealnu prigodu za visokih 3:0.

Zagreb je uzvratio u 77. minuti kad je Jurendić sve pripremio Ivanu Krstanoviću za pogodak koji je vratio nadu Zagrebašima da mogu zakomplicirati završetak susreta. A komplikacija bi zaista i bilo da u 83. minuti Vejić nije s gol-linije odbio udarac Dedića, koji je već bio zaobišao Subašića i ispred sebe imao praznu mrežu.

Kad nije pogodio Zagreb, pogodio je Hajduk. Brkljača u 88. minuti petom ostavlja loptu na udarac Anasu Sharbiniju na 16 metara, ovaj topovskim udarcem ne ostavlja šansu Višiću i rezultat postavlja na konačnih 4:1.

Hajduk je tako dobrom predstavom konačno unio malo dobrog raspoloženja u svoje redove uoči završnice jeseni. Dobrih 90 minuta je iza "bilih" i četiri pogotka u mreži Zagreba za nastavak "puhanja za vrat" Dinamu na vrhu ljestvice.

• Obrisan korisnik08.11.2010. u 02:47
    A sta se tice clanka, KONACNO dobra utakmica i dobar hajduk. Mozda sam ipak nesto pogodia kad sam zelia da nastavu borbu od kraja utakmice protiv zenita. Ako nista drugo barem ponovo navijam! ;-)
  • Obrisan korisnik07.11.2010. u 19:24
    dinamo je već prvak
  • Obrisan korisnik07.11.2010. u 18:36
    Utakmica Lokomotiva - HYajduk je najbitnija utakmica Hajdukove polusezone, tu se mora dobit protiv napaljenih lokosa ( zarazliku kad igraju protiv Dinama), uvjeren sam da ce Dinamo kiksat protiv Splita i onda smo opet tu...
  • Obrisan korisnik07.11.2010. u 18:35
    xyz013 ma nema minusa za tvoj komentar.....tak' je! Sjajni smo mi: neki klub u totalnoj gabuli...treba mu samo utakmica s nama; igrač nikome nije zabio već dvije sezone...zabije nama; prvi put igra...zabije nama; tko god da je u krizi treba samo pričekati utakmicu s nama :)) Samaritanci smo... [više na forumu]
  • ElKun1007.11.2010. u 18:14
    Neka sad osvoji sve bodove do kraja polusezone, Dinamo ce negdje kiksat sigurno.