Mario Majdić Natrlin • srijeda, 10.11.2010.

Utah Jazz nanijela je novi poraz momčadi Miami Heata i to nakon velikog preokreta i produžetka. Indiana Pacersi bili su automatizirani protiv Denver Nuggetsa, dok su i Hornetsi i Lakersi ostali neporaženi...

S 19 poena prednosti otišli su igrači Miamija na poluvrijeme i izgledali sigurni da će stići do nove domaće pobjede. Ipak, Paul Millsap i Utah Jazz su imali neke druge planove. Utah je izborila produžetak nakon kojeg je slavila 116:114 i nanijela Heatu prvi domaći poraz. Paul Millsap je eksplodirao s 46 poena i devet skokova i predvodio je sinoć Utahu do neočekivanog obrata i pobjede u kojoj ni u jednom trenutku nisu vodili s više od tri razlike.

Večer karijere za Millsapa

Paul Millsap je u karijeri trice šutirao dva od 20, da bi Miamiju sinoć u zadnjih 28 sekundi utrpao tri ključne trice iz isto toliko pokušaja. "Nikad ga do sada nisam vidio da je pogodio tricu", u šoku je bio Bosh.

Millsap je bio manje iznenađen: "To vježbam svaki dan. Imamo natjecanja u tricama i ja sam pobijedio nekoliko." 46 ubačenih koševa je učinak njegove karijere.

Priključak su vratili u posljednjoj četvrtini koja im je uvjerljivo pripala (42:29). Millsap je s pola minute do kraja eksplodirao, zabio tri uzastopne trice, zgrabio važan napadački skok i izjednačio na 104:104 u zadnjoj sekundi.

Miami je vodio i u produžetku, ali su Jazzeri preokrenuli zahvaljujući trici i slobodnim bacanjima Kirilenka (16 poena, devet skokova, sedam asistencija). Heat je izjednačio na 114:114 tricom Dwaynea Wadea da bi zatim konačnih 116:114 postavio Francisco Elson s linije slobodnih bacanja. S istekom vremena, zadnji šut za Heat je bila trica Eddieja Housea koja nije ušla.

"Jerry Sloan je jedan od najboljih trenera koje imamo u našoj ligi. Na neki način je shvatio što pokušavamo raditi."

LeBron James

21 poen i 14 asistencija imao je Deron Williams prije nego što je napustio teren zbog šest osobnih pogrešaka krajem četvrte četvrtine. Kod Miamija je Wade zabio 39 poena, a nije im pomogao ni triple-double LeBrona Jamesa (20 poena, 14 asistencija, 11 skokova). Chris Bosh je dodao 17 koševa.

Težak poraz Nuggetsa, Lakersi i Hornetsi ne znaju što je to

Indiana Pacersi su se poigrali kod kuće s favoriziranim Denver Nuggetsima. Na odmor su otišli s prednošću 59:49 da bi u trećoj dionici utrpali 54 poena i na kraju četvrtine vodili s 113:76. Na kraju je semafor pokazivao visokih 144:113 i treću pobjedu Pacersa.

Nevjerojatna četvrtina

Pacersi su se s 54 poena u trećoj četvrtini izjednačili na četvrtom mjestu za najviše poena u jednoj četvrtini. Još nevjerojatnija je činjenica da su u njoj šutirali 20/21, a jedini promašeni šut bio je pokušaj trice Josha McRobertsa koji nije ušao s istekom vremena.

"Nisam znao. Da sam znao još bih ubacio nekoliko lažnjaka i možda dodao Mikeu (Dunleavyju). Pokvario sam dobar rekord", izjavio je McRoberts nakon utakmice.

Predvodio ih je sinoć odlični Mike Dunleavy sa šest trica i ukupno 31 poenom. 29 je ubacio Darren Collison, dok je Danny Granger imao 19 za raspucanu Indianu. Kod potpuno indisponiranih Nuggetsa, Ty Lawson je ubacio 19 koševa.

New Orleans Hornetsi (7-0) su i dalje neporaženi. Sinoć su kod kuće nadigrali LA Clipperse bez Erica Gordona, 101:82. U novoj pobjedi Chris Paul je u 29 minuta imao 13 poena i osam asistencija, a istaknuli su se i zamjene Willie Green (19 poena) i novopridošli Jerryd Bayless s 15 koševa i devet asistencija. Clippersi su većinu utakmice odigrali i bez Chrisa Kamana koji je parket napustio zbog ozljede gležnja.

Odlična klupa Cavsa

Cleveland Cavaliersi slavili su protiv New Jersey Netsa, 93:91. U pobjedi Cavsa, čak 52 poena zabili su igrači s klupe. Prvi strijelac bio je starter J.J. Hickson s 18 poena. Netsi su otvorili sezonu s dvije pobjede, ali je ovo bio njihov peti uzastopni poraz.

Lakersi također nastavljaju s pobjedama. Do omjera 8-0 stigli su sinoć nakon pobjede 99:94 protiv Minnesota Timberwolvesa. Kobe Bryant zabio je 33 poena, dok je Pau Gasol imao 18 uz deset skokova.

Lamar Odom je završio s 15 uz vrlo važne koševe pri kraju utakmice. Kevin Love je bio prvo ime Minnesote s 23 poena i čak 24 skoka (najviše u karijeri).

• Obrisan korisnik11.11.2010. u 10:30
    bit će kao real m. - sve same zvijezde a od rezultata nema ništa. sve dok se neuigraju
  • Obrisan korisnik11.11.2010. u 04:53
    za sad djeluju dosta ne uigrano,mislim da im fali pravi iskusni trener koji bi ih doveo u red...previse je tu talenta i igracke kvalitete da nebi bili konkurentni za sam vrh
  • Obrisan korisnik10.11.2010. u 19:23
    koji j***ni seljaci. Gledam ih jucer prve dvije cetvrtine vode 20 razlike reko ovo gotova utakmica ode malo na playtoy karat belu... vratim se pogledat zadnju cetvtrinu 7 min prije kraja ovi smanjili na -3. Reko aj ok, iako je i to cudno, rijesit ce ih valjda sad u zadnjih 5 min... i majsori imaju... [više na forumu]
  • ivos10.11.2010. u 16:47
    Čovjek pogodi tri trice u trideset sekundi, a prošle godine pogodio svega dvije u cijeloj sezoni
    ivos
  • dario2310.11.2010. u 16:34
    Pa kolka je bila kvota na Heat. Ja uopće ne igram pobjednika u NBA-u. Previše je utakmica u sezoni da bi znao kad će netko popustit i imat lošu večer. Radije igraj zbroj koševa ili broj poena igrača.