PSG, Montpellier i Marseille polufinalisti

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.11.2010.

Francuski Liga-kup, nakon Auxerrea, dobio je preostale polufinaliste. U samoj završnici tako će se natjecati PSG, Montpellier i Marseille...

U susretu Valenciennesa i PSG-a, prvi pogodak postigli su domaćini; strijelac je u četvrtoj minuti bio Dossevi. Na primljeni pogodak utjecao je i Zoumana Camara, no sam je već u devetoj minuti ispravio pogrešku. Poentirao je glavom na ubačaj Stephanea Sessegnona iz prekida.

Prednost gostima donio je Christophe Jallet u 26. minuti, da bi u 51. minuti Peguy Luyindula riješio pitanje pobjednika. Nogometaši Valenciennesa mogli su i do boljeg rezultata, no udarac Guillaumea Loriota zaustavio je, netom prije odlaska na odmor, okvir gola.

Prolazak Montpelliera u polufinale Liga-kupa prije svega je zasluga raspoloženog Hasana Kabzea, koji je u 2:1 pobjedu svoje momčadi ugradio oba pogotka. Prvo slavlje domaćima donio je u 27. minuti kada je centaršut Dernisa glavom skrenuo u mrežu. Drugi pogodak stigao je s početkom drugog poluvremena, a prije završnog udarca nanizao je nekoliko protivničkih braniča. Igrala se 52. minuta.

Vodstvo kao da je malo uspavalo domaći sastav te je posljednjih pola sata u potpunosti pripalo Lilleu. Stvoreni pritisak urodio je golom Edena Hazarda u 68. minuti, no pokazalo se kako je to bio tek počasni pogodak.

Momčad Didiera Deschampsa slavila je identičnim rezultatom, no tijek utakmice išao je u nešto drugačijem pravcu. Do prvog pogotka stigli su gosti iz Monaca - udarac s bijele točke sigurno je realizirao Mathieu Coutadeur. Marseille je u nastavku tražio izjednačenje, a trud je, pred sam finiš prvoga dijela, naplatio Andre Ayew.

Na ulasku u posljednjih pola sata susreta isti je igrač upisao i asistenciju. U strijelce se upisao Azpilicueta. Monaco je učinio sve kako bi stigao do novog pogotka, a najizgledniju priliku, onu Frederica Bulota, domaći su uspjeli očistiti s crte.