Triple-double fantastičnog Walla

Mario Majdić Natrlin • četvrtak, 11.11.2010.

John Wall je sinoć prvim triple-double učinkom karijere predvodio svoje Wizardse u pobjedi nad Houstonom, Utah Jazz je ponovno preokrenula veliko vodstvo i slavila, David Lee se vratio u NY i to svima razglasio, dok su u San Antoniju odlučni ovu sezonu otvoriti kako treba...

Prvi izbor drafta, John Wall, bio je inspiriran. Iz gledališta ga je promatrao Magic Johnson, a trener Flip Saunders mu je uoči utakmice pokazao snimku Johna Stocktona. Wall je odgovorio sa svojim prvim triple-double učinkom karijere. Imao je 19 poena, 13 asistencija i 10 skokova u pobjedi njegovih Wizardsa nad Houston Rocketsima (98:91). Washington je prvo ispustio vodstvo od 11 poena razlike da bi se u zadnjoj dionici serijom od 10:0 ponovno odvojio i odnio pobjedu.

Yao Ming ozlijeđen

Centar Houstona Yao Ming napustio je parket u prvoj četvrtini nakon što je u sudaru s igračem Wizardsa ozlijedio lijevu nogu. Ostao je bez koša, što je prvi put nakon 2002. godine da nije zabio u NBA utakmici. Podsjetimo, Yao je propustio kompletnu prošlu sezonu zbog ozljede lijevog stopala, a Rocketsi ga ove godine planiraju limitirati na 24 minute po utakmici.

"Nisam forsirao igru. Pronalazio sam svoje suigrače i donosio prave odluke. Nekada se previše uzbudim i pokušam odigrati spektakularno, umjesto da odigram jednostavno. Mislim da sam danas učinio pravu stvar odigravši jednostavno", zadovoljan je bio Wall nakon utakmice u kojoj je ubilježio i šest ukradenih lopti.

Wizardsi su upisali svoju drugu pobjedu i nanijeli Rocketsima šesti poraz sezone. Wall je postao treći najmlađi igrač s triple-double učinkom (iza Jamesa i Odoma), a sinoć su mu se pridružili Andray Blatche i Al Thornton s po 20 poena. Kod Rocketsa se istaknuo Kevin Martin s 31 poenom.

Nakon pobjede nad Miami Heatom, Utah Jazz je istu taktiku koristila i protiv Orlando Magica. Magic je vodio većinu utakmice, u trećoj četvrtini i s 18 poena razlike, ali tvrdoglavi Jazzeri ponovno nisu odustajali. Treću i četvrtu četvrtinu su spojili serijom 24:2 i ubrzo preuzeli vodstvo koje oni nisu ispustili. Do konačnih 104:94 predvodio ih je Deron Williams s 30 poena i 14 asistencija, Paul Millsap je dodao 23. Kod Magica je povratnik Jameer Nelson zabio 19 uz sedam asistencija, dok je Vince Carter dodao 20 koševa.

42 poena Beasleyja

Michael Beasley imao je učinak karijere sinoć protiv Sacramento Kingsa. Njegova Minnesota je pobijedila 98:89, a Beasley je ubacio 42 koša, dodao devet skokova i prekinuo niz od šest uzastopnih poraza Timberwolvesa.

Na pitanje što je ključ za igru Utah Jazza, Millsap odgovara: "Valjda zaostati s rezultatom, valjda je to potrebno da pokažemo svoj talent". Uz Miami i Orlando, Jazzeri su preokrenuli i vodstvo Clippersa od 18 poena razlike.

Milwaukee Bucksi slavili su i sinoć, porazivši sa 108:91 favoriziranu Atlantu koja je zaredala svoj treći poraz nakon otvaranja sezone sa 6-0. Corey Maggette s 20 i Brandon Jennings s 19 poena predvodili su Buckse za koje je i klupa sudjelovala s 35 koševa u prvom dijelu (naspram šest klupe Atlante) i Milwaukee je stigao do omjera 4-5. Atlanta je imala prednost od 13 poena u prvoj četvrtini, ali su do poluvremena već gubili sa 14.

Karika koja Knicksima nedostaje?

David Lee se vratio u Madison Square Garden u dresu Warriorsa i predvodio Golden State do pobjede, 122:117. Knicksima je zabio 28 poena i ugrabio 10 skokova. Monta Ellis se pridružio s 22, a Stephen Curry s 25 koševa. Knicksima sinoć nisu mogli pomoći Amare Stoudemire s 33 poena i 10 skokova, niti Wilson Chandler s 27. Warriorsi proživljavaju najbolje otvaranje sezone u zadnjih 16 godina, a trenutno su na omjeru 6-2.

Ozljeda Williamsa

Mo Williams se upravo vratio nakon oporavka od ozljede desne prepone, da bi ga sinoć s parketa udaljila lijeva. Williams je u trećoj četvrtini morao napustiti utakmicu i Cavaliersi bi ponovno mogli neko vrijeme igrati bez njega. Uz to, sinoć su drugu uzastopnu večer igrali protiv New Jersey Netsa. Ovaj put su izgubili 95:87, a Netse je predvodio Devin Harris s 31 poenom.

San Antonio Spursi su nadigrali Clipperse i pobijedili petu uzastopnu utakmicu. Do konačnih 107:95 su ih predvodili Manu Ginobili i Richard Jefferson s po 22 poena. Clippersi su igrali bez Gordona, Davisa i Kamana te pali na 1-8. Tony Parker je dodao 21 poen i devet asistencija, a Clipperse je predvodio Rasual Butler s 18 poena.

Kevin Durant i Russell Westbrook predvodili su Thunder do pobjede nad Philadelphijom. Svaki s po 31 poenom, a Westbrook je dodao i 12 asistencija. Thunder je slavio iako bez krila Jeffa Greena i Nicka Collisona, dok su Sixersi, koje je predvodio Jrue Holiday sa 17 poena i 11 asistencija, opet bili bez Andrea Iguodale i upisali šesti poraz sezone.

Dallas Mavericksi bili su sinoć bolji od Memphis Grizzliesa, 106:91. Dirka Nowitzkog nije zaustavila ozljeda gležnja i završio je s 12 poena i deset skokova, dok su momčad predvodili Jason Terry s 25 i Shawn Marion s 20 koševa. Prvi strijelac Grizzliesa bio je Zach Randolph s 23 ubačaja.