Hrvatskoj Mediteranski kup

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.11.2010.

Hrvatska malonogometna reprezentacija osvojila je Prvi mediteranski kup, održan u Libiji. Naši su futsal reprezentativci rezultatom 3:1 slavili protiv domaćina...

Finalni dvoboj između Libije i Hrvatske odlučen je nakon izvođenja šesteraca.

U vodstvo su u 12. minuti stigli hrvatski malonogometaši - pogodak je postigao Dario Marinović. I dok su do kraja regularnog dijela finalne utakmice hrvatski reprezentativci propustili nekoliko izrađenih i izglednih prilika, Libijci su u 24. minuti preko Bashera postaviti 1:1.

Produžeci su protekli bez novih pogodaka, a lutrija šesteraca otišla je na hrvatsku stranu zahvaljujući sjajnom vrataru Ivi Jukiću koji je obranio čak četiri protivnička udarca. Pogoci Capara i Novaka bili su dovoljni za slavlje.

Ovim su naslovom hrvatski malonogometaši na najbolji način najavili Europsko prvenstvo 2012. godine.

Osim naslovom Hrvatska se može pohvaliti i individualnim uspjesima. U idealnoj postavi Kupa nalaze se Jukić, Capar, Suton i Marinović, dok je potonji i najbolji strijelac natjecanja.