Vodeni sportovi

Pro Recco dominantan, Olympiakos šokiran

Tea Lokas • subota, 13.11.2010.

Nije bilo lako favoritima u prvim utakmicama ovogodišnje vaterpolske Eurolige. Neočekivana snaga Szegeda i Egera umalo je koštala Vasas i Barcelonetu, dok je Olympiakos neočekivano izgubio od Barcelone u skupini C, gdje se nalazi i Mladost. Ipak, Pro Recco je ostao jednako jak i siguran...

Skupina A:

Mađarski derbi odigran je u skupini A prvog kola Eurolige. Vasas nije imao lagan posao protiv Szegeda, koji ga je ostavio na samo jednom bodu. Prednost stečenu do kraja treće četvrtine (6:9) Vasas je uspio prosuti u posljednjih osam minuta i iz utakmice izvući tek remi.

Dr. Molnár (3) najbolji je strijelac momčadi koja je u prvom kolu ukrotila Vasas, jednog od favorita za prolazak u četvrtfinale. Druga utakmica u skupini odigrat će se između Primorca i Jadrana iz Herceg Novog.

Skupina A, prvo kolo:
Szeged - Vasas 9:9 (1:2, 2:2, 3:5, 3:0)

Skupina B:

Pro Recco je suvereno krenuo u pohod na ovogodišnji Final Four. Prva žrtva na putu do obrane naslova bio je ruski Spartak protiv kojeg Talijani nisu imali nikakvih problema.

U malo jačem treningu slavili su rezultatom 16:5, sa Zlokovićem (3) i Kasasom (3) kao glavnim protagonistima pobjede. Trener Porzio rekao je par riječi nakon susreta: "Pobjeda nam je vrlo važna. Bili smo koncentrirani, pomalo i emocionalni. Ova momčad je puno toga osvojila, no mi želimo još. Mladi igrači imaju entuzijazma, stari još više, a kvaliteta je ono što nas odlikuje."

Budva je u drugom susretu B skupine s dva razlike (9:7) nadigrala VK Vojvodinu i upisala prva tri boda na svoj račun. Tri pogotka za Budvu imao je Predrag Jokić, isto toliko na strani Vojvodine Srđan Vuksanović.

Skupina B, prvo kolo:
Pro Recco - Spartak 16:5 (2:0, 5:1, 6:1, 3:3)
Budva - Vojvodina 9:7 (2:1, 4:1, 2:3, 1:2)

Skupina C:

Jedina utakmica odigrana u C skupini donijela je iznenađujuću pobjedu Barcelone nad Olympiakosom. Grci su nakon prvog poluvremena bili u vodstvu (4:6), no Španjolci nadoknađuju zaostatak i izvrsnom posljednjom četvrtinom (4-1) upisuju tri boda nakon prvog nastupa po skupinama.

Odličan učinak imao je vaterpolist Barcelone Blai Mallarach upisavši šest pogodaka, iznijevši na svojim leđima više od pola susreta. Mladost će sutra imati priliku sustići Barcelonu na čelu ove ljestvice.

Skupina C, prvo kolo:
Barcelona - Olympiakos 10:8 (2:3, 2:3, 2:1, 4:1)

Skupina D:

Očekivana pobjeda Barcelonete protiv Egera poslužila je kao uvod u drugi dvoboj skupine D koji će se odigrati sutra u Gružu.

Najjači protivnik Juga i Primorja u skupini, Barceloneta, shvatio je olako utakmicu s Egerom pa umalo došao u situaciju da spašava pobjedu. Naime, Barceloneta je do poluvremena stvorila ugodnu prednost od 6:3, opustivši se nakon toga kao da je susret već završen. Eger je situaciju pokušao iskoristiti u posljednjih osam minuta, no premalo vremena spasilo je španjolske vaterpoliste od remija u prvom kolu.

Strijelac susreta bio je Albert Espanol Lifante sa četiri pogotka u mreži protivničkog vratara.