Mario Majdić Natrlin • nedjelja, 14.11.2010.

Devet utakmica bilo je na rasporedu NBA lige u noći sa subote na nedjelju. Utah je sinoć ponovno preokrenula veliko vodstvo protivnika, Hornetsi su uvjerljivo ostali jedina neporažena momčad lige, Raptorsi su posjetili Bosha u Miamiju, dok su Celticsi i Grizzliesi igrali prekovremeno...

Utah Jazz je pobijedila svoju petu uzastopnu utakmicu nakon što su gubili s deset ili više razlike. Sinoć su na poluvremenu gubili sa 16 razlike protiv Charlotte Bobcatsa da bi na kraju slavili 96:95 košem Derona Williamsa sekundu prije kraja. Williams je završio sa 17 poena i devet asistencija, a 17 poena dodao je i Paul Millsap. Bobcatsi, čije se vodstvo penjalo i do 19 razlike, upisali su sedmi poraz sezone, a sinoć je prvi strijelac bio Stephen Jackson s 24 poena.

"Nismo paničarili. Kada smo gubili s 20 rekli smo - hajdemo smanjiti na deset. Kada smo gubili s deset, rekli smo - hajdemo se pokrenuti. To smo i učinili", izjavio je Williams čija je momčad većinu ovog niza napravila na gostujućoj turneji po jugu SAD-a u sklopu koje su u pet večeri odigrali četiri utakmice.

"Neku večer sam na TV-u vidio dijagram koji je prikazivao najbolje šutere u povijesti lige i Stojaković je bio na toj listi. Šokiralo me to. On može zabijati spavajući. Njegova pomoć s klupe nam je bila veoma važna."

Monty Williams, trener New Orleansa

New Orleans Hornetsi su ostali jedina neporažena momčad u NBA-u. Nova ekipa iz prošlogodišnjih doigravanja i nova pobjeda. Portland je sinoć zamrznut na -20. Chris Paul je zabio 11 poena i dodao 13 asistencija za Hornetse kojima je čak sedam igrača prešlo brojku od deset ili više poena. Peđa Stojaković je u 17 minuta zabio 11 koševa (tri trice). Portland je sredinom treće četvrtine ostao bez Brandona Roya koji je šepajući napustio parket zbog problema s koljenom.

"Obrana je ono na što želimo staviti naglasak. Zaista naporno radimo u smislu pripreme. Plan igre u obrani smo uspjeli izvršiti od početka do kraja", bio je zadovoljan David West koji je zabio 18 koševa.

Boston i Memphis u produžetku

Boston Celticsi su upisali osmu pobjedu sezone nakon slavlja nad Memphis Grizzliesima koji su izborili produžetak. Rudy Gay je pogodio skok-šut sa sedam sekundi do kraja i izborio dodatnih pet minuta. Celticsi su tu ipak bili kvalitetniji i na kraju slavili 116:110, te tako zaključili turneju od četiri gostovanja. Rajon Rondo je zabio 11 poena u podijelio 17 asistencija. Paul Pierce je bio prvi strijelac Bostona s 28 koševa, O'Neal je dodao 18 dok je Memphis predvodio Gay s 22.

Chris Bosh je ugostio Toronto Raptorse, momčad u kojoj je proveo prvih sedam godina svoje karijere. Miami je prekinuo niz od dva poraza slavljem 109:100. Bosh je zbog problema s prekršajima na parketu proveo 22 minute u sklopu kojih je ubacio 12 poena. Iako su se Raptorsi približili na 91:87, serija od 12-2 riješila je pobjednika. Dwyane Wade je zabio 31 poen, dok je LeBron James imao 23 koša i 11 asistencija. Prvo ime Raptorsa bio je Andrea Bargnani s 22 poena.

Prvi strijelac večeri

Danny Granger je zabio 34 poena u pobjedi Indiana Pacersa nad Cleveland Cavaliersima protiv kojih Granger ima pet utakmica s preko 30 poena. Sinoć je zabio pet trica iz osam pokušaja, te šutirao 13/21 iz igre. Ovo je četvrti uzastopni poraz Clevelanda kod kuće ove sezone.

U dvoboju prvih izbora na draftu 2008. i 2010. Chicago Bullsi su pobijedili Washington, 103:96. Derrick Rose je zabio 24 koša i upisao osam asistencija, dok je za Wizardse John Wall imao 16 poena i šest asistencija, ali ga je usporila ozljeda stopala. Kod Washingtona je najbolji strijelac bio Gilbert Arenas s 30 poena.

San Antonio Spursi su stigli do omjera 7-1 uvjerljivom pobjedom nad Philadelphijom, 116:93. Predvodio ih je Tony Parker s 24 poena i sedam asistencija, dok je Manu Ginobili dodao 18. Orlando je prekinuo niz od dva poraza pobjedom nad New Jerseyjem, 91:90, zahvaljujući košu Jameera Nelsona četiri sekunde prije kraja. Dwight Howard je bio njihov prvi strijelac sa 16 poena uz deset skokova.