Vodeni sportovi

Mladost dominantna i sigurna

Tea Lokas • nedjelja, 14.11.2010.

Partizanu je u prvom kolu skupine C vaterpolske Eurolige uručen poraz od strane zagrebačke Mladosti. Na Savi se mogao vidjeti odličan vaterpolo, dominantnu Mladost kroz veći dio utakmice te dramatičnu posljednju četvrtinu. 10:8 kao uvod u sezonu od koje se očekuje mnogo...

Mladost - Partizan 10:8 (5:1, 2:1, 3:4, 0:2)

Zagreb, Bazen na Savi
Prvo kolo Eurolige, skupina C

Mladost: Pavić, Vukičević, Pavičić, Letica 1, Petković 2, Živković 1, Udovičić 1, Brlečić, Karač, Muslim 2, Hinić, Buljubašić 2, Lončar 1. Trener: Emil Nikolić.

Partizan: Soro, Chatzitheodorou, Rađen 2, Korolija, Pijetlović, Aleksić, Prlainović 1, Radović 1, Avramović, Mitrović 1, Vujasinović 2, Ćuk 1, Živojinović. Trener: Igor Milanović.

Suci: Kiszelly Gabor (Mađarska), Naumov Sergej (Rusija)

Vrlo oprezno su vaterpolisti s obje strane ušli u ovaj susret, ozbiljno shvativši prvi i jedan od ključnih ovosezonskih europskih testova.

Muslim je otvorio susret tri minute nakon početnog zvižduka i doveo Mladost u prvo vodstvo na utakmici. Nedugo nakon mladog Petra Muslima, na 2:0 povisio je Buljubašić klasičnom varkom vratara protivničke momčadi.

Upornost se Partizanu isplatila pa je nakon dvije loše realizacije Vujasinović smanjio na 2:1, no to je bilo sve od srpske momčadi do kraja prve četvrtine. Ono što je uslijedilo bile su odlično izrađene akcije Mladostaša koje su završile pogocima Letice i Buljubašića te prvijencem Vanje Udovičića isklesanog iz kontranapada. 5:1 na semaforu.

Za 6:1 Muslim ponovno probija mrežu Sore čime se nastavlja "labuđi pjev" vaterpolista Emila Nikolića. Pavić u tim trenucima skuplja petu obranu (od šest udaraca), a Antonio Petković se upisuje na listu strijelaca pogotkom za 7:1. Konačno, s igračem više, Partizan uspijeva uz pomoć Mitrovića ugurati loptu iza leđa hobotnice Pavića (7:2).

Na početku treće četvrtine Prlainović po prvi put upućuje loptu prema vratima Pavića i suočava se s još jednom obranom domaćeg vratara. No, Partizan se unatoč pogrešci Prlainovića vraća u igru i pogotkom Vujasinovića približava Mladosti (7:3). Prlainović je nedugo potom ipak pogodio, no podizanje razine igre Partizana rezultira - odličnom igrom Zagrepčana.

U sljedećim minutama gledatelji svjedoče atraktivnom vaterpolu na obje strane bazena, a mađarski sudac zahuktava situaciju isključenjima. Živković i Lončar zabijaju za Žapce, dok Rađen puni mrežu Pavića. Pred posljednjih osam minuta Mladost je u vodstvu 10:6, a Partizan izgleda znatno opasnije nego samo par minuta prije.

Pet minuta prije kraja Ćuk smanjuje na 10:7, a Mladost ostaje bez Vanje Udovičića, jednog od pokretača momčadi. Panika nastaje kada Rađen ubacuje za 10:8. Srećom po Mladost, obrana ostaje prisebna i ograđuje se od sljedeća četiri napada, okončavši tako svoj prvi izlet u europsko natjecanje pobjedom protiv najvećeg rivala u skupini.