Vodeni sportovi

Gruž ima jednog vladara

Tea Lokas • nedjelja, 14.11.2010.

Euroliga je ove godine u "isti koš" ubacila dvije naše momčadi, Jug i Primorje. One su se morale sučeliti već u prvom kolu skupine D, gdje se osim njih nalaze Barceloneta i Eger. Iz susreta u Gružu kao pobjednik je izišla momčad Juga...

Jug CO - Primorje EB 12:7 (3:2, 2:1, 4:0, 3:1)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
Prvo kolo Eurolige, skupina D

Jug CO: Vićan, Vranješ, Sutić 3, S. Sukno 2, Joković 4, Seman, Marković, Bušlje 2, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 1, Nižić. Trener: Elvis Fatović.

Primorje EB: Car, Glavan 1, Paškvalin 1, Krapić, De. Varga 1, Franković 2, Tiškivski 1, Jelača, Da. Varga, Barać 1, Beltrame, Garcia Gadea 1, Jurišić. Trener: Zoran Roje.

Suci: Filippo Gomez (Italija), Mihai Simion (Rumunjska)

U prvih osam minuta susreta nije bilo većeg uzbuđenja. Jug i Primorje gotovo su izjednačenom snagom svladavali protivničke vratare, a razliku je napravio Sandro Sukno pogodivši za 3:2, kako je ostalo na kraju prve četvrtine.

Maro Joković odveo je Jug na +2, što je do kraja prvog poluvremena bila konstantna prednost Juga (Barač za 4:3, Obradović za 5:3).

U nastavku solo predstava Mara Jokovića koji tri puta zaredom para mrežu protivničkog vratara, predvodeći momčad Elvisa Fatovića do ogromnih četiri razlike (8:4). U posljednjih osam minuta ekipa Juga ulazi s vodstvom od 9:6, ali bez oba trenera, koji su zbog prigovora sucu zaradili isključenje te su do kraja susreta igru promatrali iz prvih redova gledališta.

Koncentracija Jugovih igrača u nastavku nije pala, dapače, Bušlje i Obradović protagonisti su sljedeća dva maestralno izvedena pogotka za 11:6. Sandro Sukno upisao je svoj drugi pogodak za 12:6, a Primorje je do kraja moglo samo umanjiti razliku već sigurnog poraza.

Semafor je kao konačan rezultat pokazao 12:7, a počasni pogodak za Primorje postigao je Garcia. Jug se pokazao kao puno bolja momčad i s pokrićem može sanjati o velikim rezultatima u Euroligi.