Odlična utakmica Marka Popovića

Borna Rupnik • srijeda, 17.11.2010.

U prvom kolu Eurokupa od naših je košarkaša sjajnu predstavu pružio Marko Popović s Uniksom, a Benetton Jasmina Repeše morao je preokrenuti susret kako bi stigao do pobjede...

Košarkaši ruskog Uniksa nisu imali velikih problema na otvaranju Eurokupa. U Njemačkoj su nadjačali Oldenburg rezultatom 89:72, a u prvo ime susreta prometnuo se hrvatski reprezentativac Marko Popović.

Ostvario je double-double učinak s čak 23 koša (uz šut 6/12 iz igre) i okruglih deset asistencija, tome je dodao i pet skokova.

Jasmin Repeša, hrvatski trener na klupi Benettona, upisao je pobjedu protiv francuskog predstavnika. Roanne je, međutim, vodio na poluvremenu s čak 15 koševa razlike, ali Repešini su se igrači u nastavku probudili i dobili susret 67:61.

Sandro Nicević odradio je 25 minuta na parketu i postigao šest koševa bez promašaja za dva poena, uz pet koševa i dvije asistencije, dok je Hrvoje Perić igrao deset minuta manje i ostvario učinak od četiri koša i tri skoka.

U drugoj utakmici Cedevitine skupine D Aris je na svom terenu svladao Azovmaš rezultatom 88:75.