Vodeni sportovi

Draganji finale, Straga deveti

Maja Giljanović • nedjelja, 07.11.2010.

Nakon tri finala prvog dana natjecanja Svjetskog kupa u Stockholmu drugog dana finale je izborio samo Duje Draganja u kvalifikacijama utrke na 100 delfin. Dominiku Stragi nedostajale su tri desetinke na devetom mjestu, Draganja je na 100 slobodno osvojio 13., Sanja Jovanović na 100 leđno 18., a Vanja Rogulj na 100 prsno 25. mjesto.

Drugog dana natjecanja posljednjeg ovogodišnjeg Svjetskog kupa u 25-metarskim bazenima finale je izborio Duje Draganja na 100 metara delfin. Šestoplasirani u subotu na 100 mješovito i u kvalifikacijama i u finalu, Draganja je u kvalifikacijama na 100 delfin osvojio treće mjesto u skupini (54,05) iza Larsa Frölandera (52,46) i Daiye Seta (53,28) i ukupno sedmo.

Dominik Straga je nakon osmog mjesta u finalu na 100 mješovito na 100 delfin ostao tri desetinke kratak na devetom mjestu. Straga je u svojoj kvalifikacijskoj skupini bio četvrti iza Joerija Verlindena (53,04), Maksima Ganjikina (53,38), Leonarda De Deusa (53,48) i Andreja Tambovskog (54,08) i na koncu za posljednjim finalistom Tambovskim zaostao 30 stotinki (54,38).

Draganja je nastupio i na 100 slobodno i osvojio 13. mjesto (22,63) iza najbržeg u kvalifikacijama Stefana Nystranda (21,55), Sanja Jovanović je nakon petog mjesta na 50 leđno na 100 metara zauzela 18. mjesto (1:01,90) više od tri i pol sekunde iza pobjednice kvalifikacija Belinde Hocking (58,23), a Vanja Rogulj je na 100 prsno 25. (1:03,74) više od četiri sekunde iza najbržeg Neila Versfelda (59,52). Straga na 200 slobodno i Mario Todorović na 100 delfin nisu nastupili.