1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 20.11.2010, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Igor Krmar (Zagreb), Mate Matić (Zagreb)

Borna Rupnik • subota, 20.11.2010.

U 16. kolu hrvatskog prvenstva Dinamo je povećao svoju prednost nad Hajdukom na sedam bodova. Hrvatski dragovoljac u Kranjčevićevoj nije predstavljao problem za novu pobjedu aktualnog prvaka...

Plumb Jusufi
46'
7
Ivan Begović
64'
21
Marin Žugaj
81'
Vahid Halilhodžić

Iako je Vahid Halilhodžić zbog zdravstvenih problema svojih igrača na teren poslao ponešto promiješani sastav, Dinamo se lakoćom obračunao sa Sigećanima i upisao vrijedna tri boda.

Nisu igrači Davora Mladine loše ušli u utakmicu - prvu je pravu priliku zamalo iskoristio Velimir Švarić na ubacivanje Danijela Zlatara - no odmah u sljedećem napadu, u osmoj minuti, Luis Ibanez pronašao je Ivana Tomečaka, dok je Hrvoje Lerga, koji je stao na upražnjeno mjesto među vratnicama Dragovoljca, pokušao spasiti situaciju istrčavanjem. Nije uspio i Tomečak je pored njega poslao loptu u mrežu za 1:0.

Igralo se prilično živo u tom razdoblju pa je Ivan Kelava morao dobro intervenirati ispred Švarića, a s druge je strane glavom uzvratio Milan Badelj. Novi problem za Halilhodžića predstavljao je prisilni izlazak strijelca Tomečaka, ali drugi je pogodak Dinama u 20. minuti najavio Mathias Chago pogodivši vratnicu. Kamerunac se u listu strijelaca upisao samo dvije minute poslije, nakon pokušaja Fatosa Beqiraja i mladog Matea Kovačića: Chago se našao na pravom mjestu i zakucao za udvostručenje vodstva.

Nije Dinamo ni tada popustio, no Beqiraj svoje prodore nije znao pretvoriti u pogodak, Tonel je potom pripremio sjajnu priliku Milanu Badelju, a neizbježno se dogodilo u u 41. minuti. Ibanez si je otvorio prostor za udarac i plasirao loptu preko Lerge za još jedno modro slavlje, a prije odlaska na odmor dobrom se reakcijom stigao opet istaknuti Kelava nakon udarca Gorana Međumurca iz srca kaznenog prostora.

Drugo poluvrijeme počelo je bez većih uzbuđenja, tek uz jednu šansu raspoloženog Zlatara, no inicijativu Hrvatskog dragovoljca primirio je u 62. minuti mladi, 16-godišnji Mateo Kovačić, koji se ipak uspio upisati u strijelce i povijest, zahvaljujući mirnoj i preciznoj reakciji glavom, uz veliki pljesak prisutnih na stadionu u Kranjčevićevoj. Peti Dinamov gol, koji je pao tek tri minute kasnije, bio je djelo spretnog Badelja.

No, ni tu nije bio kraj mukama Hrvatskog dragovoljca. Deset minuta prije kraja konačnih 6:0 postavio je Beqiraj, a Kelava im nije dopustio ni počasni pogodak.

Tako se Halilhodžićeva ekipa dodatno odvojila na vrhu prvenstvenog poretka, a Dragovoljac ostaje čvrsto prikovan na dnu.

• Obrisan korisnik21.11.2010. u 12:19
    eto me ;) haha nije da sam bil ozbiljan al ok :D da je ušla ova prilika na početku zanimljivo bi bilo :)
  • Assassin5521.11.2010. u 00:29
    Čestitam svim dinamovcima, na 6. uzastopnom naslovu. ;)
    Assassin55
  • Obrisan korisnik20.11.2010. u 20:22
    Kovačić igrač utakmice i nova Hrvatska zvijezda
  • Obrisan korisnik20.11.2010. u 19:37
    i svaka cast VAhidu kad je na zavrsetku tekme rekao svim igracima da pozdrave navijace...LeGENDA
  • Obrisan korisnik20.11.2010. u 19:33
    odlična utakmica - igralo se, nije bilo davljenja lopte, parkiranja autobusa, sakrivanja lopte... svaka čast dečkim iz HD na hrabrom pristupu, a Dinamu na odličnoj igri!