1. Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 20.11.2010, 20:05 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Alen Gerek (Zabok), Krstičević (Ploče), Crnolatac (Petrinja)

Bernard Jurišić • subota, 20.11.2010.

U posljednjem susretu 16. kola HNL-a Osijek je pobijedio Cibaliju i spriječio je u približavanju Hajduku na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Pobjedu Osijeku donio je mladi reprezentativac Anton Maglica...

Tomislav Božić
30'
17
Vlatko Šimunac
73'
3
Tomislav Čuljak
81'
Stanko Mršić

Magla je prijetila pokvariti, čak i prekinuti slavonski derbi u Gradskom vrtu, no samo petnaestak minuta uvjeti za igru bili su na rubu regularnosti. Magla se ipak smilovala nogometu, a igrači Osijeka i Cibalije kao da su se željeli zahvaliti zbog toga i odigrali sasvim solidnu utakmicu, barem što se prvog poluvremena tiče.

Počelo je stopostotnom prigodom Miličevića u 12. minuti, koji je neutralizirao vinkovački vratar Matković. Sedam minuta kasnije vratnica spašava domaćine nakon što je Prgomet oduzeo jednu loptu Čaušiću i sjurio se prema osječkim vratima pucavši sa 16 metara.

Nakon što Maglica nije uspio primiriti dobar ubačaj Miličevića u 26. minuti, šest minuta kasnije koprodukcija dvojice najisturenijih osječkih igrača ipak je izrodila vodstvo. Miličević je ubacio s desne strane, a 19-godišnji mladi reprezentativac Anton Maglica na prvoj vratnici odlično reagira i šalje loptu u mrežu za 1:0.

Slijedilo je sedam minuta Cibalijine dominacije u kojoj su mogli dostići, pa čak i prestići domaću prednost. Samo minutu nakon primljenog pogotka Kardum je dobrom reakcijom zaustavio pokušaj Prgometa, potom isti igrač nije uspio primiriti loptu u situaciji kad je trebao izaći oči u oči s osječkim vratarom, da bi na kraju i Bartolović nespremno dočekao loptu na drugoj vratnici i nije ju uspio spremiti u domaću mrežu.

U drugom poluvremenu se vratila magla, a ritam utakmice značajno je pao, kao i akcije pred oba vratara. Za bilo kakvo uzbuđenje čekalo se sve do 75. minute, kad je Kvržić sjajnim udarcem s 25 metara uzdrmao vratnicu.

Cibalia je svoju prigodu čekala do 87. minute, kada je Pelaić povlačenjem za dres zaustavio odbjeglog Prgometa i zaradio isključenje. Vinkovčani su dobili samo slobodan udarac koji je prošao kroz "živi zid", ali nije pored vratara Karduma. Osijek je sačuvao prednost iz 32. minute i odnio uvijek slatku pobjedu protiv svojih najbližih susjeda.

• Z3321.11.2010. u 01:02
    @fedorad to je potpuno ispravno napisano, bez j se pise samo u nominativu - Cibalia, u ostalim padezima se pise sa j. Bio sam na utakmicu, ne mogu nista reci o igri jer igre nisam ni vidio od magle :-)
    Z33
  • Obrisan korisnik20.11.2010. u 22:29
    šteta,kad ih danas nismo dobili ne znam kad ćemo.napadači danas loši.ipak čestitke mladim osječanima.
  • fedorad20.11.2010. u 22:01
    Na par mjeste piše Cibaliju,Cibalije,itd.Molim to ispravite(bez j),ne mislim ništa zlonamjerno,tko radi taj i griješi!