Vujčić sjajan, Hrvati nadjačali Iversona

Tea Lokas • nedjelja, 21.11.2010.

Dva favorita turskog prvenstva u košarci uspješno su položila zahtjevne testove u šestom kolu lige. Spahijin Fenerbahče imao je nešto teži posao protiv Bešiktaša od Perasa u gostima kod Trabzona. Hrvatski košarkaši ponovno su bili u glavnim ulogama.

Fenerbahče Ulker Nevena Spahije upropastio je debi Allena Iversona u turskoj BEKO ligi. Osim što je Fenerbahče Bešiktašu uručio poraz od 74:67, Iverson je bio u potpunoj sjeni Spahijinih igrača upisavši tek dva poena za 19 minuta na terenu.

Hrvati su, pak, bili u glavnoj ulozi. Osim Omera Onana, koji je imao 20 poena, u najbolje strijelce upisali su se i Marko Tomas te Roko Leni Ukić s 12 odnosno 10 poena u obruču protivnika.

Tomas je osim 12 poena imao i četiri asistencije i tri skoka, dok je Ukić upisao dvije asistencije i tri skoka.

Efes Pilsen trenera Perasovića pregazio je u gostima ekipu Trabzonspora rezultatom 101:64. Nikola Vujčić imao je posebno dobar dan; upisavši 20 poena, tri asistencije i tri skoka, bio je najbolji igrač svoje momčadi, iako je igrao tek 17 minuta. U stopu ga je slijedio Igor Rakočević koji je imao 16 poena. Veliki dio tereta sebi je na leđa stavio Ali Karadeniz, upisavši 24 poena za Trabzonspor.

Od ostalih utakmica, Andrićev Galatasaray svladao je Mersin rezultatom 85:76, a bivši Cibonaš odigrao je 13 minuta, upisavši 12 poena, dva skoka i četiri asistencije. Andrej Štimac zabilježio je dva poena za Mersin.

Unatoč porazu njegovog kluba Tofaša, Tomislav Ružić imao je sjajan nastup protiv Turk Telekoma, upisavši 14 poena.

Pinar je poražen s pola koša razlike od Banvita na domaćem terenu (70:71), a Antalya je negostoljubivo porazila Bornovu rezultatom 78:74. Olin je, također na domaćem terenu, pobijedio slabašni Oyak (74:67).

• Obrisan korisnik22.11.2010. u 03:08
    pa mene bi bas to motiviralo. da dokaze da je velicina i da jos moze pokoriti europu s osrednjom momcadi.barem da pokusa...
  • Obrisan korisnik22.11.2010. u 03:02
    jos par utakmica i iverson se vraca doma...plaza,kokteli,vidi se da nije niti motiviran niti ima ekipu koja je konkuretna za ista