Konačno uvjerljivi Zadar

Lovro Štrbinić • utorak, 23.11.2010.

Nakon dugo vremena košarkaši Zadra priuštili su svojim navijačima, ali i svim zaljubljenicima u košarku jednu dobru predstavu u kojoj su vrlo rano riješili pitanje pobjednika i ostatak utakmice koristili za dodatno razigravanje svih igrača.

Zadrani su ubilježili prvu pobjedu u europskoj sezoni. U Eurochallenge kupu pao je predstavnik Cipra Apoel, a konačno je Danijel Jusup kraj utakmice mogao ispratiti u miru i bez dodatne nervoze.

Benfica - Lugano 89:84

Domaći igrači su već od početka utakmice preuzeli konce igre u svoje ruke i pokušali što prije stvoriti rezultatsku prednost koja bi im omogućila opušteniju igru. Nakon prvih deset minuta imali su četiri poena viška od Apoela, iako su u početnom razdoblju bilježili i veću prednost.

Ipak, druga četvrtina pokazala je stvarno stanje stvari i razlika u kvaliteti je došla do izražaja. Zadar tu dionicu stvara zalihu od 14 poena, pa se na odmor odlazi rezultatom 53:35.

Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve značajnije promjene. Susret je ušao u nešto mirnije vode, a razlika je polagano rasla. U redovima Zadra svi igrači su dobili barem nekoliko minuta na parketu, a njih je najbolje iskoristio Miro Bilan, koji je s 23 poena i pet skokova bio najraspoloženiji pojedinac današnje utakmice. Još jedno dobro izdanje pružio je i Brandon Brown prikupivši 20 poena i četiri skoka. Kod gostiju je najefikasniji bio Tiggs sa 17 poena, dok je Hrvat Buljan zabio 10 poena, te uhvatio šest lopti.

Eurochallenge cup, 2.kolo: Zadar - Apoel 95:73