Krka opet bolja

Mirza Seferagić • utorak, 23.11.2010.

Košarkaši slovenske Krke još su jednom ove sezone bili bolji od košarkaša Zagreba. U NLB ligi su slavili također na domaćem terenu (65:63), a večeras je druga pobjeda došla i u Eurochallenge kupu. Ključna je za poraz Zagrepčana bila treća četvrtina u kojoj su se domaći odvojili na 12 poena razlike.

Oslabljeni Mravi se nisu mogli nositi s domaćinom koji je imao sve igrače na raspolaganju dok kod Zagreba nedostaju Mario Kasun, Toni Prostran te Kruno Simon.

Zagrepčani su se još koliko toliko držali u prvom poluvremenu te su prvu četvrtinu izgubili s podnošljivih 18:14. Druga četvrtina je donijela nešto bolju igru Mrava, ali su i taj dio igre izgubili (18:17) te se na odmor otišlo s +5 Krke (36:31).

Potpuni pad u igri gostiju dogodio se u trećoj četvrtini kada domaći rade seriju 9:2 te odlaze na +12 (45:33), a njihova je prednost od tog trenutka stalno rasla. Taj su dio igre domaći dobili s 22:15 te je pobjednik praktički već bio odlučen.

Posljednjih deset minuta nije donijelo nikakve bitnije promjene, osim toga da su domaći uspjeli još malo povećati tu prednost, pa su tako Mravi došli i do svog drugog uzastopnog poraza u ovom natjecanju, a završilo je sa 78:60 za Slovence. Domaći su imali i veliku premoć u skoku, a ta je prednost iznoslia 54:28. Krka je sad na omjeru 1-1.

Domaće je predvodio Jure Balazič sa 16 poena i 11 skokova, a odlični su bili i Christopher Booker s deset poena i 14 skokova te Smiljan Pavič s osam poena i 13 skokova.

Mrave je predvodio Damir Mulaomerović sa 16 poena i pet skokova, a još je jednu dobru utakmicu odigrao i Alex Renfroe postigavši 15 poena uz pet skokova, pet asistencija te tri osvojene lopte. Jedan od najboljih Zagrebovih igrača ove sezone, Luka Žorić, odigrao je 36 minuta te je postigao osam poena (šut 3/12) uz deset uhvaćenih lopti.

Eurochallenge cup, 2.kolo: Krka - Zagreb 78:60