Hrvatski kup, Četvrtfinale, 24.11.2010, 17:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 1500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Dalibor Conjar (Osijek)

Marin Pintur • srijeda, 24.11.2010.

Treći sudionik polufinala Hrvatskog kupa je momčad Varaždina. Oni su u uzbudljivoj utakmici na Kantridi svladali Rijeku s 4:2 te tako došli korak bliže Rabuzinovom suncu...

Kao što smo i najavljivali, u Rijeci je odigrana uzbudljiva i efikasna utakmica. Varaždinci ne samo da su očuvali prednost iz prvog susreta nego su i postigli četiri pogotka te otišli doma pjevajući.

Goste je u vodstve doveo Nikola Šafarić, koji je dio svoje karijere proveo i na Kantridi. Šafarić je bio precizan iz slobodnog udarca s poprilične udaljenosti, no čini se da je lopta okrznula nekog na putu prema golu te tako dodatno prevarila riječkog vratara Lisjaka.

Vrlo je zanimljivo bilo do kraja prvog poluvremena. Samo nekoliko minuta nakon pogotka gostiju isključen je stoper Rijeke Igor Čagalj, nakon čega su uslijedili burni protesti domaćih igrača. Ipak, kao da je to dalo dodatni motiv Scorijinoj momčadi, uspjeli su izjednačiti preko Hrvoja Štroka koji je realizirao kazneni udarac u 42. minuti.

Samo tri minute od početka drugog dijela, Riječani su uspjeli anulirati prednost Varaždina iz prvog dvoboja. Opet je strijelac bio Štrok te se u tom trenutku činilo kako Rijeka i s igračem manje može itekako dobro parirati Varaždincima. No, već u 51. minuti gosti postižu pogodak vrijedan polufinala, strijelac je bio Aganović.

Konačni rezultat je dvama pogocima u posljednjih pet minuta susreta postavio Filip Škvorc. Varaždin je u dvije utakmice bio za nijansu bolji od Rijeke te zasluženo ostvario plasman među četiri najbolje momčadi najmasovnijeg hrvatskog klupskog natjecanja.

• Obrisan korisnik25.11.2010. u 10:38
    Kao navijaču Varteksa izuzetno mi je drago što smo se ponovno plasirali u polufinale Kupa, jer su dečki svojim zalaganjem, igrom i rezulatotom do definitivno zaslužili. Nemojmo zaboraviti da dečki nisu godinu dana dobili plaču, tako da ovakve utakmice ja proglašavam uspjehom. Ne umanjujem pobjedu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.11.2010. u 07:03
    nije varaždin prodal obraz nego uprava jer su samo prošle godine mogli dobiti 350 000 eura od turaka a sad i portugalci 400 -600 tisuća eura hoću dobelati,ali ne oni hoću i sebi deti nekaj  đep. Uprava odlazi!!!
  • Obrisan korisnik25.11.2010. u 01:41
    Svaka čast Varaždinu (klubu - Varteksu). Ne mogu komentirati suđenje jer tekmu nisam gledao, no žalosno je da umjesto nogometnih poteza moramo komentirati zakulisne igre oko prodaje županijskih glasova za izbor predsjednika HNSa. Nažalost takva je politika i normalno da bi mi htjeli da se... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.11.2010. u 23:56
    ajme zavisti i ljubomore...6:3 u dvije tekme..ja nebi omalovazavao pobjedu varazdina ni vrijedao te decke nego bi se pokrio po usima,..nakon sto su u dvije tekme razbili tu tzv.jaku rijeku...ajme...razmislite malo koga ce te vrijedat nakon ovakve 2 tekme..molim lijepo malo postenja za te decke koji... [više na forumu]
  • mago24.11.2010. u 23:52
    ma koja krinka, i slijepom je kristalno jasno o čemu se tu radi, makar nije još sve gotovo i ja ne bih podcjenjivao štimca (da se razumijemo, smatram da i on i marković predstavljaju ono najgore u hr nogometu i ko kod bude izabran, najmanje će profitirati - naš nogomet). A ako ćemo realno, Varteks... [više na forumu]