1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 27.11.2010, 20:15 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 2.500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)

Ante Zovko • subota, 27.11.2010.

Dinamo je neokrznut prošao gostovanje u Rijeci koje su mnogi apostrofirali kao jedno od onih na kojima bi prvak mogao slomiti zube. Međutim, za desetu uzastopnu pobjedu u prvenstvu bila su dovoljna dva trenutka inspiracije Fatosa Beqiraja i Milana Badelja, a bodove je zapečatio Ivan Kelava sjajno obrannjenim jedanaestercem Radomira Đalovića.

Dinamo se iz Rijeke vraća kući pjevajući s 2:0 u džepu. Tako je vratio Riječanima za poraz u Maksimiru, održao dobro raspoloženje pred gostovanje u Villarrealu i ostao sedam bodova ispred Hajduka. Rijeka je pružila solidan otpor i opravdala status neugodnog domaćina, ali je sama propustila učiniti nešto više.

Vahid Halilhodžić nije htio riskirati s kapetanom Igorom Bišćanom pa je dobio poštedu prije Villarreala, a zamijenio ga je Tomislav Barbarić koji je i opravdao njegovo povjerenje. Sammira je ipak odlučio ubaciti u vatru kako bi zadržao natjecateljski ritam.

Slabi start domaćina mogli su Zagrepčani iskoristiti da utišaju Kandtridu već u trećoj minuti kad je Sylvestr nanizao nekoliko igrača i poslužio Sammira čiji udarac s desetak metara odlazi pored stative.

Nakon manjeg početnog pritiska gostiju, Riječani su zaigrali agresivnije i odbili Modre od svoga gola brzim kretanjem i pokrivanjem. Uspjeli su i zaprijetiti Kelavi preko Kreilacha i Đalovića. U trenucima kad kreativni odjeli dviju momčadi nisu uspijevali "skuhati" opasniju priliku, u 24. minuti bljesnula je jednostavna akcija Dinama.

Sammir je lijepom loptom u prostor izbacio Beqiraja, ovaj se sjurio desnom stranom i silovitim udarcem iskosa poslao loptu pod Lisjakovu prečku. Dinamo je od tog trenutka zaigrao mnogo opuštenije i zagospodario terenom, a pri završetku poluvremena mogao je Ademi praktički riješiti utakmicu.

U 51. minuti Rijeka je dobila idealnu priliku da sve vrati na početak. Ljubović je odigrao dupli pas s Đalovićem, a Cufre ga ruši s leđa i sucu Mariću nije preostalo ništa drugo nego dosuditi jedanaesterac. Đalović ga je izveo, ali Kelava fantastično skida njegov pokušaj.

Gosti su zatim prilično umrtvili igru dok su se momčadi ponajviše natjecale u prekršajima uz tek poneku polupriliku uglavnom s Dinamove strane (Badelj, Sylvestr, Beqiraj).

Kad Rijeka nije uspjela stvoriti izgledniju priliku, u 89. minuti Ante Rukavina našao se u šansi da stavi točku na i, ali nije prošao pokušaj loba. Zato je to umjesto njega učinio večerašnji kapetan Milan Badelj sjajnim udarcem ispred kaznenog prostora.

• chepo28.11.2010. u 21:00
    Armada ne želi da Dinamo poboljša hrvatski koeficijent jer će se Rijeka opet morat brukat u Europi.
    chepo
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 19:15
    Ajde mamićevi sinovi, sve je izgledno da i ove sezone necete docekati proljece u europi... :)) Forza Villareal i Paok!
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 14:44
    Scoria kakav kralj:´´Po meni je najrealnije bilo nerijesno,Dinamo nije zaslzuio pobjedu hahaha´´.2 cista zicera fulali Ademi i Sylvestr 1-4 rezultatski Scoria.Dinamovi protivnici poceli praviti transparente podrske sljedecem protivniku modrih znajuci da nemaju sansi
  • Mihalj28.11.2010. u 13:39
    ahahahaha slatko sam se nasmijao na transparent armade, to mi pričaju navijači kluba koji nikad nije dao poštenog hrv. reprezentativca ili reprezentativca kao takog. kaj oni misle da te priče nekog diraju osoibto kad to dolazi od navijača jedne rijeke.. mah.. mnogo priče, suci, slavlja, navijači... [više na forumu]