Estudiantes slomio Independiente

Maja Giljanović • ponedjeljak, 29.11.2010.

U 16. kolu Aperture Estudiantes je u dramatičnim okolnostima u 86. minuti uzeo tri boda na gostovanju kod Independientea i Velezu koji svoj susret protiv Tigrea tek mora odigrati tri kola prije kraja pobjegao na pet bodova.

Juan Sebastian Veron i Estudiantes svakom su utakmicom sve bliže petom klupskom naslovu u povijesti i prvom nakon osvajanje Aperture prije četiri godine. U 16. kolu Aperture Estudiantes je na gostovanju kod Independientea izvojevao tri boda u 86. minuti i Velezu na drugom mjestu pobjegao na pet bodova mada Velezu tek predstoji odigrati susret protiv Tigrea.

Estudiantesu je prednost osigurao Juan Pablo Pereyra koji je u 11. minuti iskoristio konfuziju u domaćim redovima i minimalnim vodstvom gostiju momčadi su otišle na odmor. U nastavku se jedva krenulo s centra, a Independiente je vratio rezultat na početak preko Nicolasa Martineza.

Od tog trenutka krenula je viktorija na gol domaćina, Independiente je odolijevao, ali na koncu mu je popustio gard i u 86. minuti Gaston Fernandes se pretvara u junaka Estudiantesa.

Pobijedi li u utorak Velez Tigre, gosti su tek 15. i u 15 utakmica su izgubili sedam puta, tri kola prije kraja Estudiantes i Velez dijelit će dva boda. Estudiantes u preostalim susretima čekaju Argentinos Juniors (11.), River Plate (6.) u gostima i Arsenal (3.), a Velez gostuje kod Godoya (4.), dočekuje Huracan (19.) i u posljednjem kolu je gost Racinga (5.).

Newell's Old Boys su golom Rodriguesa u 86. minuti nanijeli i osmi poraz sezone Boca Juniorsima, a tri boda Riveru protiv Olimpa u 32. je minuti osigurao Roman.

Apertura, 16. kolo:
Newell's Old Boys - Boca Juniors 1:0, River Plate - Olimpo 1:0, Independiente - Estudiantes 1:2, Gimnasia La Plata - Godoy 1:3, Arsenal - San Lorenzo 2:1, Quilmes - All Boys 2:1, Banfield - Racing 1:2