Vodeni sportovi

Europska pobjeda Primorja

Tea Lokas • srijeda, 01.12.2010.

U drugom kolu natjecanja po skupinama Eurolige Primorje je s 8:6 nadvladalo Barcelonetu u skupini D i na tablici se bodovno izjednačilo s današnjim protivnikom.

Primorje - Barceloneta 8:6 (0:1, 2:3, 2:1, 4:1)

Rijeka, Bazen na Kantridi
Drugo kolo, skupina D

Primorje: Car, Glavan, Paškvalin 1, Krapić, De. Varga, Franković, Tiškivski 2, Brala, Da. Varga 4, Barać 1, Beltrame, Garcia Gadea, Krizman. Trener: Zoran Roje.

Barceloneta: Lopez Pinedo, Vrlić, Martin Lozano, Ćirić 1, Espanol Lifante, Minguell Alferez, Monpeat Portana, Delgado Baches, Ivović, Fernandez Miranda 4, Roca Barcelo, De Lera Calero 1, Fandos Fulquet. Trener: Santiago Fernandez.

Suci: Kiszelly Gabor (Mađarska), Moiralis Andreas (Grčka)

Oko tisuću gledatelja na riječkoj Kantridi svjedočilo je pobjedi domaćeg kluba nad španjolskom Barcelonetom, koja je ponijela tri boda iz prošlog kola (pobjeda nad Egerom). Prva pobjeda Riječana došla je nakon teškog uvoda u utakmicu i izvrsnog nastavka u kojem je briljirao Daniel Varga.

Barceloneta je otvorila susret pogotkom koji je ostao jedini sve do druge četvrtine. Španjolci su nastavili s dobrom igrom sve do drugog poluvremena kada riječki vaterpolisti preuzimaju stvari u svoje ruke. Od zaostatka 2:4 dolaze do 4:5 pred kraj treće četvrtine, što je samo početak dobre igre Riječana.

U nastavku je najveći dio posla obavio Daniel Varga, koji je sa svoja četiri pogotka doveo Primorje do pobjede koja ih bodovno izjednačava s Barcelonetom u skupini D.

Osim Varge koji je ponio veći dio utakmice, istaknuo se i igrač Barcelonete Francisco Fernandez Miranda upisavši tri pogotka za svoju momčad. Primorje u trećem kolu igra s posljednje plasiranim Egerom koji nema još ni boda.