Dalibor Bagarić sjajan u debiju

Ante Zovko • nedjelja, 05.12.2010.

Dalibor Bagarić već je u svojem debiju za Maroussi pokazao da će za klub iz atenskog predgrađa biti vrlo vrijedna investicija.

Sedmo kolo grčkog košarkaškog prvenstva donijelo je i povratak Dalibora Bagarića u tu zemlju. Nakon što je prije nosio dres Olympiakosa, Bagi je prošlog tjedna potpisao za atenski Maroussi i već se u prvoj utakmici "razmahao".

U pobjedi Maroussija protiv Panelliniosa u produžetku, 96:94, Bagarić je za 30 minuta postigao 17 poena (5/8 za dva, 7/10 slobodna bacanja) uz deset skokova, dvije asistencije i jednu blokadu. S druge strane, gostima nisu bila dovoljna 24 poena Same Udriha. Maroussiju je to bila treća pobjeda, prva nakon četiri uzastopna poraza, a nalazi se na 11. poziciji od njih 14.

Na vrhu ništa novo. Panathinaikos je održao savršen omjer gaženjem Iraklisa na njegovu parketu sa 87:44. Pao je u dosadašnjih sedam kola svakog protivnika ostavio bar na -19, a prosječna razlika u korist prvaka dosad je bila 32,4 poena po susretu. U najnoviji trijumf najviše poena ugradio je Sato (20).

Olympiakos je bio na dosad najvećem iskušenju. PAOK ga je na domaćem parketu dosta namučio, ali je doprvak izvukao sedmu pobjedu, 89:82, uz 15 poena Bourousisa, 13 Spanoulisa i 12 Nesteroviča.

Cedevitin protivnik iz Eurokupa, Aris, nakon dva uzastopna poraza vratio se na pobjedničke staze protiv Kavale. Odlučujuću razliku za pobjedu 80:72 napravili su u trećoj četvrtini, a najistaknutiji je bio Tucker sa 16 poena i osam skokova.