Lak posao za Mal-Gal i G.P.V. Elkro

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 13.12.2010.

U nedjelju je odigrano novih osam utakmica drugog kola 40. Kutije šibica. Mjesto u idućoj fazi osigurali su, između ostalih, sastavi Mal-Gal građevinarstva iz Krapine, Ludnice, Don Quijote i gospićki G.P.V. Elkro...

Dvije utakmice nedjeljnog programa odlučene su izvođenjem udaraca sa sedam metara. Susreti između Ortoplasta Zagreb i Klara Boysa, odnosno CB Lula-Franck-Ožujske i kutinske Hrvatske čiste stranke prava završili su rezultatom 2:2. U junaka prvog susreta prometnuo se strijelac pet pogodaka Ivan Barišić, dok će sastav CB Lula dugo žaliti za promašajem Nikole Smolčića. Smolčić je u regularnom dijelu svoju momčad s negativnih 0:2 doveo do izjednačenja, no upravo je njegov promašaj pri rezultatu 3:4 odlučio pobjednika.

Prazne mreže i s dva pogotka Tomislava Peka u 1/16 plasirala se i Ludnica. Pek je slavlje svojoj momčadi donio u finišu utakmice, pogotke je postigao u 37. i 40. minuti. Najneizvjesnija utakmica bila je ona između Akademskog sportskog društva Vern i Bubanj niskogradnje. Pobjednika je odlučio pogodak Šaguda u posljednjim sekundama. Sastav Verna dva je puta stizao prednost, no na kraju je morao priznati poraz.

Pizerria Špiro iz Bistre pogotkom Ivana Škreblina iz 12. minute vodila je sve do 33., a potom je u preostalih sedam minuta primila čak četiri pogotka. Dva je postigao Dalibor Radusin, a u strijelce su se stigli upisati i Lalić te Mršić. Krapinski sastav Mal-Gal građevinarstvo, jedan od favorita čitavog turnira, u drugom je kolu upisao uvjerljivu 5:0 pobjedu. Rok Mordej postigao je hat-trick, mrežu Algross & Ekograf sastava načeo je Uroš Kroflič, a priču je u posljednjoj minuti zaključio Tomica Vincelj.

Visoku pobjedu upisala je i momčad Don Quijote nad sastavom CB Ivana - Folka. Prvo poluvrijeme zaključeno je autogolom Muhvića, te pogocima Koraba Morine i Danijela Novaka. Isti je igrač poentirao i u 22. minuti, dok su posljednje dvije minute pripale Kovaču i Mašiću. Gospićki sastav G.P.V Elkro također nije imao težak posao. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvome dijelu, a točku na i u nastavku je, trima pogocima, stavio Dario Marinović.

2. kolo, nedjelja, 12. prosinac:
OPTOPLAST ZAGREB - KLARA BOYSI 8:7 (2:2)
CAFFE BAR LULA – FRANCK – OŽUJSKO - HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA, KUTINA 3:4 (2:2)
LUDNICA - KIDAN ŽILE GULIVER ENERGIJA, SPLIT 2:0
PIZZERIA ŠPIRO, BISTRA - ABS MARCO APARATI-TOKIĆ 1:4
MAL – GAL GRAĐEVINARSTVO,KRAPINA - ALGROSS & EKOGRAF 5:0
DON QUIJOTE - CB IVANA – FOLKA 6:0
G.P.V. ELKRO, GOSPIĆ - PIZZERIA NAPOLI LANIŠTE – DISKONT PIĆA BADRA 7:0
AKADEMSKO SPORTSKO DRUŠTVO VERN - BUBANJ NISKOGRADNJA 2:3