Ante Zovko • subota, 18.12.2010.

NBA liga u petak je ponudila 11 utakmica. Najatraktivnija je odigrana u New Yorku gdje se LeBron James s Miamijem iskalio na svojoj nesuđenoj momčadi.

LeBron James opet je pružio sjajnu partiju ondje gdje je dočekan neprijateljski. Nakon što je početkom mjeseca uništio "svoj" Cleveland, stigao je u New York, s kojim je povezivan tijekom ljeta, i usred salve zvižduka postigao svoj 30. triple-double u karijeri (32 poena, 11 skokova, 10 asistencija).

najbolji uz jordana

James je najbolji aktivni gostujući strijelac u Madison Square Gardenu. U prosjeku ondje postiže 30,5 poena po susretu, a jedini je uz Michaela Jordana koji ima više utakmica s 50 ili više poena.

I sve to za 11. pobjedu Miamija zaredom, 113:91, njihov najduži pobjednički niz od 2005. Heat je uz to i ostvario šestu uzastopnu pobjedu protiv Knicksa. Domaći su se držali do treće četvrtine i vodili, ali onda je Miami napravio seriju 27:7 i otišao na 18 razlike.

Amar'e Stoudemire mučio se sa šutom (11/28 za 24 poena) uz 14 skokova, ali ga je nadigrao Chris Bosh, koji je kao i Wade, ubacio 26 poena.

"Njihova obrana u drugom poluvremenu bila je dobra. Mislim da je bila kombinacija svega pomalo. Promašivali smo slobodna bacanja i šuteve za koje smo mislili da ih možemo postići. To nas je pomalo dekoncentriralo", požalio se na kraju trener Knicksa Mike D’Antoni.

yao propušta sezonu

Centar Houstona Ming Yao propustit će cijelu sezonu zbog stres frakture u stopalu lijeve noge. 30-godišnji kineski centar pauzira od 10. studenog, a ako se odluči na operaciju, čeka ga deset mjeseci rehabilitacije.

Yao je propustio i cijelu prošlu sezonu zbog operacije slomljenog lijevog stopala, a liječnik Rocketsa Walter Love potvrdio je da sadašnja ozljeda ima veze s prošlogodišnjom.

Sacramento, momčad s najmanje pobjeda u ligi, pružio je dobar otpor Oklahomi koja ga je slomila tek u posljednjoj četvrtini. Kod 83:77 Thunder je napravio dvije serije po osam uzastopnih poena i otišao na nedostižnu prednost.

Durant i Westbrook postigli su po 24 i 21 poen, a dobru potporu imali su u Ibaki (12 poena, 10 skokova), Collisonu (12 poena, devet skokova) i Greenu (11 poena, devet skokova). Kod Kingsa 22 je postigao Tyreke Evans, a po 19 Udrih i Cousins.

Lakersi sigurni

Iako su ostali bez većeg učinka Kobea Bryanta, koji je u prvoj četvrtini ozlijedio mali prst na ruci, Lakersi su došli do sigurne pobjede u Philadelphiji, 93:81.

Zato se istaknuo Lamar Odom s 28 poena i osam skokova. "Toliko paze na Paua i Kobea da, ako odigrate dobro, možete izaći iz susreta s dobrom statistikom", prokomentirao je Odom svoj učinak. Gasol je imao 19 poena i 13 skokova, a Bryant je ipak odigrao 36 minuta za devet poena. Za Sixerse Spencer Hawes je potigao 18 poena i 13 skokova, a Iguodala 18 poena.

Dallas je iskoristio ozljedu Stevea Nasha u prvoj četvrtini i protiv Phoenixa upisao domaću pobjedu 106:91. Nash je ozlijedio vrat u sudaru s Tysonom Chandlerom i nije se vraćao u posljednje tri četvrtine.

Mavsi su to obilato iskoristili pa su od završetka druge do sredine treće četvrtine napravili seriju 22:6 i ostvarili prednost 70:48. Kako je Phoenix u trećoj gađao samo 7/24 iz igre, rezultat je otišao na 80:59. Iako je Dallas u posljednje tri utakmice dva puta izgubio prednost od 17 ili više poena na poluvremenu, ovaj put Sunsi nisu bili takve sreće.

Nowitzki i Terry postigli su po 18 poena, Butler 17, Marion 15, a Chandler je imao 12 skokova. Kod Phoenixa Hakim Warrick je ubacio 15 poena uz 14 skokova, a Goran Dragić je pokušao "glumiti" Nasha s 14 poena i 10 asistencija.

Hornetsi nadskočili Jazzere

New Orleans je neočekivano lako stigao do pobjede protiv Utaha 100:71. Za to prije svega mogu zahvaliti nadmoći u skoku (53-29) i lošem šuterskom izdanju Jazzera koji su gađali tek 35,8 posto šuta i završili s najmanje poena u ovoj sezoni.

David West (23 poena) predvodio je New Orleans do prednosti od +20 već na poluvremenu, a Chris Paul mu je davao podršku s 11 poena i 10 asistencija. Kako je Paul mogao odmarati nešto duže, njegova zamjena, Marcus Thornton, iskoristio je priliku i postigao 19 poena.

Kod Jazza, koji je upisao četvrti poraz u 11 gostujućih utakmica, Paul Millsap bio je najučinkovitiji s 14 poena, dok su po 11 imali Williams i Jefferson.

Joe Johnson iznenadio je sve kad se vratio u momčad Atlante tek dva tjedna nakon operacije lakta i sa 16 poena bio jedan od najboljih u pobjedi protiv Charlottea 90:85.

"Nisam mu uopće vjerovao kad mi je rekao da će igrati. Mislim, pa čovjek je nedavno imao operaciju lakta!", nije se mogao načuditi njegov suigrač Marvin Williams čiji se koš minutu prije kraja pokazao presudnim.

Isti učinak kao i Johnson polučili su i Williams i Al Horford. Kod Bobcatsa, koji su šutirali 38 posto iz polja, samo su Boris Diaw i D.J. Augustin otišli preko deset, svaki po 22.

• Obrisan korisnik18.12.2010. u 13:53
    ah ah vidit ćemo kad dođe playoff i pravi izazovi... ja ne mislim da su nezaustavljivi... dapače...
  • Obrisan korisnik18.12.2010. u 12:11
    gledao sam cijelu tekmu i ostao šokiran obranom miamija... pa to nije normalno, njihova vanjska linija nije dala otvoren šut u drugom poluvremenu (a knicksi su ekipa šutera), a na amareu su odigrali čudesno, lik je bio totalno nemoćan... a sta reć na lebrona... predlažem ostatku lige da mu ne... [više na forumu]