Duga Studio uz puno muke

Sportnet • nedjelja, 19.12.2010.

U Dvorani II Doma sportova odigrane su sve utakmice šesnaestine finala 40. Kutije šibica. Duga Studio Montegradnja uz puno je muke svladala odličnu ekipu Konobe Portić...

U vrlo izjednačenom dvoboju, Duga Studio Montegradnja svladala je Konobu Portić s 2:1, izdržavši sve nalete protivnika u drugom dijelu, uvelike zahvaljujući vrataru Ivanu Matiću. Duga Studio Montegradnja povela je lijepim golom Ivice Žulja iz slobodnog udarca u osmoj minuti, a prednost je udvostručio Dario Dodić pogotkom ljevicom u desne golmanove "rašlje" nakon krasne finte.

Željko Tomić smanjio je zaostatak Konobe Portić u 24. minuti, no Duga Studio Montegradnja uspješno se obranila do kraja utakmice. Pobjednike sada čeka jako Mal-Gal Građevinarstvo iz Krapine koje je svladalo Nikšić Automobile - Cvjećarnicu Lampaš s čistih 4:0.

Od Kutije se oprostila Akademija Marić Powerade, koja je već u šesnaestini finala naletjela na tvrd orah u obliku mlade i vrlo kvalitetne ekipe Smit Commercea. Poveo je Smit Commerce potpuno zasluženo preko Ivana Sikore, a da susret ode u lutriju sedmeraca pobrinuo se Leo Bisaku u posljednoj minuti dvoboja. Ipak, sedmerce je dobio Smit Commerce nakon što je u raspucavanju sedmerac promašio Željko Sopić.

Don Quijote je bez većih problema osigurao nastup u osmini finala gdje ih čeka MNK Cvjetno Poliklinika Milojević. S uvjerljivih 5:1 svladali su Frizerski studio B. Golove su postigli Capar, Kujtim Morina, Kovač, Korab Morina i Grcić, dok je jedini pogodak za Frizerski studio B postigao Bijelonjić.

Osminu finala je bez ikakvih problema osigurao i jedan od favorita ovogodišnje Kutije, G.P.V. Elkro iz Gospića. Gospić je s više nego uvjerljivih 10:0 izbacio slovenski Saletrans. U šarenom društvu strijelaca istaknuli su se Korečić, Novak i Marinović sa po dva pogotka.

Utakmice osmine finala na rasporedu su već u utorak, prva se utakmica igra u 19 sati.