Mravi se oprostili porazom

Mirza Seferagić • utorak, 21.12.2010.

Košarkaši Zagreb CO-a poraženi su i u šestom nastupu u Eurochallenge kupu kod češkog Prostejova s 86:77 te su u šest odigranih utakmica doživjeli svih šest poraza. Zagrepčani će željeti zaboraviti ovaj dio sezone što prije te se pokušati uključiti u borbu za naslov prvaka NLB lige kao i onaj za domaće prvenstvo.

Mravi su utakmicu otvorili s poenima Maria Kasuna, no kod rezultata 10:7 za našeg predstavnika, domaći rade seriju od 15:0 te su na prvi odmor otišli s +10 (24:14).

Predvođeni Kasunom i Lukom Žorićem Mravi dolaze na samo -2 (26:28) u 16. minuti, međutim, domaći su brzo opet pobjegli na desetak poena razlike (45:35), a u trećoj četvrtini su tu prednost još i povećali na +13 (58:45). Ipak, dvije minute prije kraja tog dijela igre, tricom Damira Rančića Mravi dolaze na samo jedan poen zaostatka (59:60), pa se u posljednjih deset minuta ušlo s prednošću domaćih od 63:61.

Nešto više od dvije minute prije kraja utakmice, Česi su se opet osjetnije odvojili (78:70), pa smo do kraja utakmice gledali ponajviše izvođenja slobodnih bacanja u kojima su podjednaki bili i jedni i drugi. Takav je razvoj događaja pogodovao domaćinima koji su na kraju slavili s 86:77 te su si tako osigurali nastavak natjecanja.

Ako se može izvući nešto dobro iz ove utakmice onda je to sjajan nastup Maria Kasuna koji je utakmicu završio s 22 poena (šut 9/13) i sedam skokova dok je Rančić dodao 15 koševa uz pet skokova. Žorić je upisao 12 poena i devet skokova, a po 11 koševa dodali su Alex Renfroe i Ante Mašić.

Domaće su predvodili sjajni Kyle Landry s 20 poena i 14 skokova, Bertengeh Gadri sa 14 poena te Benas Veikalas s 13 ubačaja.