Kraj puta za G.P.V. Elkro i Nexe

Mihaela Bradovski • četvrtak, 23.12.2010.

U srijedu su odigrane preostale četiri utakmice osmine finala 40. Kutije Šibica. Od natjecanja su se oprostili sastavi G.P.V Elkra, Nexe betona i MNK Fotexa, dok je Promotionplay na sedmerce izborio mjesto u četvrtfinalu...

Osmina finala ostala je posljednja stanica na ovogodišnjoj Kutiji za sastav MNK Nexe betona. Bolja nakon izvođenja udaraca sa sedam metara bila je momčad Sava prometa kojoj je prolazak dalje posljednjim sedmercem osigurao Lovro Šćrbec. Zahvaljujući njegovom te pogocima Josipa Šoljića i Tomislava Ivičića Sava promet vodila je sve do 40 minute kada se u listu strijelaca, nakon Džaje i Klarića, upisao i Dvorneković. I dok je isti igrač bio precizan u kasnijem raspucavanju, Savu su promašajima prema četvrtini pogurnuli Džaja i Rak. S druge strane, osim Lovre Šćrbeca u strijelce se upisao i Ivan Šoljić dok je Josip propustio i ranije riješiti pitanje pobjednika.

Raspored 1/4 finala

Nedjelja, 26. prosinac:

SAVA PROMET - PROMOTIONPLAY 18:00
MAL–GAL GRAĐEVINARSTVO,KRAPINA - DON QUIJOTE 18:50
STUDIO VALORE - SMIT COMMERCE 19:40
BILIĆ ERIĆ SECURITY - LUDNICA 20:30

Sve se utakmice igraju u dvorani II Doma sportova.

Lutrijom sedmeraca odlučeni su i pobjednici susreta Promotionplaya i ABS Marco aparata-Tokić te gospićkog G.P.V Elkra i Bilić Erić Securityja. I dok je u regularnom dijelu susreta Franja bio dvostruki strijelac za Promotionplay sa sedam metara nije imao jednak uspjeh. Igor Čagalj pogotkom u vlastitu mrežu i Alen Lalić izjednačili su, odnosno donijeli prednost ABS Marco aparatima, no konačna je pobjeda ipak otišla na protivničku stranu. Osim Franje neprecizni su bili i ABS-ovi Lalić i Hoxha, čime su pogoci Gulića i Jakirovića bili dostatni za nastavak natjecanja.

A u njemu neće biti mjesta za G.P.V Elkro. Prednost Gospićanima donio je Robert Hertl u sedmoj minuti, a dvadeset minuta kasnije na suprotnoj se strani, sa sedam metara precizan Vedran Mesec. Rezultat se do kraja nije mijenjao i dok je za pobjedničku momčad promašio Kristijan Loborinec, na drugoj su strani svi izvođači (Ibrišimović, Marinović, Novak) bili neprecizni. Jedini strijelac nakon 40. minute bio je Mario Rac.

Jedinu "čisto" slavlje odnio je sastav Smit Commercea nad onim MNK Fotex Palatina. Pobjednički je sastav u prednost stigao u posljednjoj minuti prvoga dijela preko Vedrana Muratovića. Povećanje prednosti stiglo je s pogotkom Smoka, a samo minutu kasnije na suprotnoj je strani put do mreže pronašao i Alen Margetić. Posljednje dvije minute pripale su Bobincu i Meglaju koji su postavili uvjerljivu 4:1 pobjedu.