Hrvatski dvoboj Feneru

Tea Lokas • subota, 25.12.2010.

11. kolo turske košarkaške lige donijelo je uvjerljive pobjede košarkaša Velimira Perasovića i Nevena Spahije. Dok su se u Izmiru sukobile momčadi Efesa i Bornove, u Istanbulu su snage odmjeravali Roko Ukić i Marko Tomas, i to s Ružićevim Tofašom...

Susret dvaju klubova s hrvatskim košarkašima odigrao se u turskoj prijestolnici, a pobjedu je odnio Spahijin Fenerbahče, i to rezultatom 83:61.

Ukić je odigrao 16 minuta i ubacio šest poena, dok je jedan više (sedam) postigao Marko Tomas za 25 minuta u igri. Tomislav Ružić, s druge strane, igrao je jednu od glavnih uloga na utakmici. Zabilježio je 13 poena za 26 minuta, jedan manje od suigrača i strijelca susreta, Rasida Mahalbasića.

Efes Pilsen Velimira Perasovića nastavio je ugodan niz pobjeda nakon prošlotjednog slavlja nad Aliagom. Čak 64:95 bilo je u Izmiru kod Bornove, a Nikola Vujčić upisao se u strijelce s tri ubačene dvice (60% ubačaja). Rakočević je ponovno bio najbolji s 20 poena u obruču protivnika.

Odličnu partiju odigrao je na Badnjak Lukša Andrić. On je za svoju momčad Galatasaraya upisao 14 poena i četiri skoka u predstavi s Oyakom u drugoj ulozi. U toj su utakmici bolji od Andrića bili samo James Mays i Kerim Janice s po 17 poena za Oyak. Galatasaray je slavio s 90:72.

Antalya je potpuno potopila Trabzonspor i upisala još jednu pobjedu na svoj konto (93:66). Kolu visokih pobjeda pridonio je i Olin, pobijedivši Erdemir rezultatom 88:61.