Mal - Gal i Promotionplay za jubilarnu "kantu"

Dario Dodić • srijeda, 29.12.2010.

Poznati su finalisti 40. izdanja Kutije šibica koji će večeras odmjeriti snage za jubilarnu titulu. Velikonogometaši Promotionplaya u dvoboj će s malonogometašima Mal - Gala...

Više-manje očekivano, finale 40. Kutije šibica izborili su Promotionplay i Mal - Gal građevinarstvo iz Krapine, pojačano malonogometnim reprezentativcima Slovenije. Promotionplay je protiv mlade ekipe Smit Commercea očekivano slavio s više nego uvjerljivih 5:2. Poveo je Smit Commerce već u trećoj minuti preko Sikore, no u razmaku od samo dvije minute pogocima Gulića i iskusnog Čivraga Promotionplay preokreće utakmicu u svoju korist. Pogocima Čuića i Franje Promotionplay i prije kraja prvog dijela dolazi do uvjerljivih 4:1. Pred kraj utakmice Pajvot je smanjio na 4:2, a u posljednjoj minuti vratar Promotionplaya Igor Baričević zabija rukom iz vlastitog šesterca za konačnih 5:2.

U finalu ih čeka ipak puno kvalitetniji Mal - Gal, koji je pametnom i koncentriranom igrom došao do pobjede protiv odlične ekipe Bilić Erića. Nakon početnog opipavanja snage, Mal - Gal iskorištava pogrešku Bilić Erića te sjajni Rok Mordej donosi vodstvo ekipi iz Krapine. Nakon toga utakmica se otvorila, vidjeli smo krasne akcije s obje strane, no zaslugom oba vratara rezultat se nije mijenjao u prvom dijelu. Ipak, početkom drugog dijela nakon krasne akcije Mal - Gal preko Kunšteka udvostručuje vodstvo i rutinski privodi utakmicu kraju.

Finale je na rasporedu danas u 18:50h uz izravni televizijski prijenos na HRT2. Kao što i same kladionice pokazuju, favorita nema, iako Mal - Gal djeluje kao nešto uigranija ekipa.