Andrej Panadić, HSV, do 73. minute
Marino Biliškov, Wolfsburg, 90 minuta
Zdenko Miletić, Arminia, 90 minuta
Filip Tapalović, do 46. minute

Nakon odigranog 24. kola Bayern i dalje drži vodeću poziciju ispred drugoplasiranog Bayera koji zaostaje dva boda. U ovom kolu vodeći je dvojac zabilježio identične pobjede od 4:1, dok je treće plasirani HSV poražen od kuće i time najvjerojatnije ispao iz utrke za ovogodišnji naslov prvaka.

U susretu između Unterhachinga i Kaiserslauterna slavili su gosti rezultatom 2:1. Gosti su iskoristili početnu smušenost domaćina i već u 16. minuti vodili s 2:0. Unterhaching je u drugom poluvremenu uspio uspostaviti terensku ravnotežu i smanjiti rezultat pogotkom u 86. minuti. Stuttgart je iznenađujuće izgubio na svom terenu, od Eintrachta koji jedan od kandidata za ispadanje, nakon što je u proteklom kolu u gostima savladao vodeći Bayern. Ključni trenutak utakmice odigrao se u drugoj minuti kada Balakov nije iskoristio jedanaesterac, a gosti su agresivnom igrom tokom cijele utakmice zasluženo osvojili sva tri boda. Ulm je uspio u gostima savladati HSV i time ga izbaciti iz utrke za naslov prvaka. Pogotcima iz protunapada Ulm uspio povesti 2:0, a HSV nije iskoristio terensku nadmoć tokom drugog poluvremena. Jedan od boljih pojedinaca u redovima HSV-a bio je Niko Kovač. HSV-u je ovo prvi poraz na svom stadionu u proteklih godinu dana. Bayer je bez problema savladao goste iz Wolfsburga s 4:1. Strijelac trećeg pogotka za Bayer bio je Živković, a osim desetak minuta nakon pogotka za 2:1 gosti su tokom cijelog susreta bili u podređenom položaju. Susret između Duisburga i Herthe završio je bez pobjednika nakon loše prikazane igre obiju momčadi. Vodeći Bayern je do 41. minute lomio otpor gostujućeg Schalkea. Nakon vodećeg pogotka Bayerna, Schalke se otvorio što je kasnije Bayern iskoristio i do 68. minute vodio s 4:0. Arminia je pogotcima Labbadije već u prvom poluvremenu vodila s 2:0 protiv 60-era. Jedan od krivaca za vodstvo Arminije je i Filip Tapalović kojemu je strijelac oba pogotka, Labbadia, bio nerješiva zagonetka tako da ga je trener Lorant zamijenio u 46. minuti. Nakon izvršenih promjena gosti su se tokom drugog poluvremena vratili i uspjeli poravnati rezultat. U Rostocku je domaća Hansa savladala goste iz Dortmunda pogotkom s bijele točke u posljednjoj minuti, a Werder je nakon odlične prikazane igre s visokih 5:2 savladao gostujući Freiburg.