Bagarić dobar u teškom porazu

Ante Zovko • srijeda, 05.01.2011.

U desetom kolu grčke A-1 lige Maroussi našeg Dalibora Bagarića doživio je težak poraz, dok je Olympiakos dosad imao najteži posao. Izvukao ga je fantastični Spanoulis koji je praktički sam dobio Kolossos.

Maroussi Dalibora Bagarića teško je poražen na gostovanju kod Arisa u utakmici koja je imala čudan početak, a nastavila se u korist domaćina.

Aris je u prvih pet minuta počeo furiozno i došao do 24:0 predvođen Brownovim tricama. Maroussi se probudio i drugom periodu, Bagarić (deset poena) je bio dominantan u reketu i predvodio seriju svojih od 13:0 kojom su smanjili rezultat na 26:23.

Kad su se Bagarić i društvo vratili u igru, zaredali su s pogreškama, njih čak 20, a Aris je to iskoristio za kontre u kojima je postigao 11 od 11 poena, prije svih sjajnog Tuckera (18 poena, 13 skokova).

Tucker i Borovnjak (12 poena) u 28. su minuti doveli Aris na +20 (35:55), a u završnici domaćin je serijom 18:8 došao do konačnih 86:63.

Derbi kola između Kolossosa i Olympiakosa opravdao je taj epitet. Gosti su ostali neporaženi, ali igrači Dušana Ivkovića nisu bili na očekivanoj razini dobivši tek s tri razlike, 68:71.

Izvukao ih je fantastični Vassilis Spanoulis (30 poena, četiri asistencije, sedam iznuđenih prekršaja i samo dvije osobne) u završnici pogodivši tricu 5,6 sekundi prije kraja za 67:70.

Olympiakos je ostao neporažen i privremeno preuzeo vrh. Privremeno jer Panathinaikos svoju utakmicu protiv Panionisa igra u četvrtak, a deseta pobjeda Zelenih više je nego izvjesna. Bagarićev Maroussi nalazi se na devetoj poziciji s omjerom 5-5.