Vodeni sportovi

Jug i Mladost u Barceloni, Eger na Kantridi

Maja Giljanović • petak, 07.01.2011.

Nakon trotjednih praznika ovog se vikenda nastavlja vaterpolska sezona utakmicama četvrtog kola Eurolige. Jug i Mladost otisnuli su se put Barcelone, Dubrovčani gostuju protiv Barcelonete, Zagrepčani protiv Barcelone, a Primorje je na Kantridi domaćin Egeru. Sredinom prosinca sastali su se isti parovi i kraću su slamku u sve tri utakmice izvukli protivnici hrvatskih momčadi, Jug je pobijedio 14:9, Mladost 10:4, a Primorje 11:6.

Između Božića i Nove odigrali pet trening-utakmica s najboljom momčadi svijeta Pro Reccom, nosili su se s talijanskim i europskim prvakom, pobjednikom talijanskog Kupa i Superkupa i europskog Superkupa do posljednje četvrtine i nakon 1:1 u prvoj četvrtini, 2:4 na poluvremenu i 7:8 u trećoj četvrtini na koncu izgubili 8:11.

Šef struke Zoran Roje i trener Ivan Asić okupili su momčad 4. siječnja i započeli pripreme za susret protiv Egera u četvrtom kolu Eurolige u subotu u 15.45 u izravnom prijenosu na HTV2.

Oporavili su se Davor Car i Nikola Franković koji su propustili susrete protiv Pro Recca, a nakon što su srijedu uštimavali redove i protiv Medveščaka Roje je izjavio: "Pripreme teku po planu, ali nedvojbeno je da nas čeka vrlo teška utakmica. Pobijedili smo na njihovom bazenu s pet golova razlike" (11:6, nap. a.) "ali nemojmo se zavaravati, to nije realan odnos snaga".

PRIMORJE - Eger

"Eger je u ovom trenutku najbolja mađarska momčad i zasigurno će biti izuzetno motivirani da isperu gorak okus koji im je ostao nakon utakmice u Egeru. Na nama je da nametnemo svoju igru, kvalitete nam ne nedostaje, a nova tri boda širom bi nam otvorila vrata za prolaz dalje", zaključuju na Kantridi.

Jug i Mladost gostuju u Barceloni, jugaši u subotu u 13.15 igraju protiv prvaka Barcelonete koju su u Gružu pobijedili 14:9, a Žapci u matineji u 11,45 protiv viceprvaka Barcelonete koja je na Savi do nogu potučena s 10:4.

Igračima Elvisa Fatovića tri boda jamče plasman među osam najboljih, ali trener hrvatskog prvaka upozorava: "Barceloneta je u Dubrovniku podbacili, odigrali su daleko ispod svog nivoa i moraju ići na pobjedu. Mi smo oslabljeni ozljedama Vićana i Obradovića" (obojica izostaju zbog ozljede ramena, nap. a.), "a još je nekoliko igrača pokupilo i virozu". Na let za Barcelonu ukrcalo se stoga ukupno 15 igrača među kojima i tići 17-godišnji Marko Macan i godinu mlađi Toni Popadić-Batina.

Jugaši su prošle sezone u Barceloni u prvoj utakmici četvrtfinala odigrali jednu od najboljih utakmica sezone, Barcelonetu pobijedili 9:7, slavili i u Gružu (10:9) i šesti se put uzastopce plasirali na Final Four.

Trener Žabaca Emil Mikolić problema s izostancima nema, Igor Hinić i Petar Muslim treniraju pod punim opterećenjem, a i Vanja Udovičić, mada nakon skidanja longete još nije 100 % spreman, protiv Barcelonete sigurno igra.

Mladost je poput Juga i Pro Recca jedina momčad sa stopostotnim učinkom, tri pobjede u tri kola, a Nikolić od svojih igrača u prvoj ovogodišnjoj utakmici u prvom redu očekuje: "Nastavak dobrih igara. Idemo na pobjedu koja bi nam osigurala prvo mjesto u skupini, ali nikako bezglavo. Barcelona je kvalitetna momčad koja je protiv Partizana u Beogradu izvukla bod" (6:6, nap. a.), "a u Zagrebu su zbog spleta okolnosti i dugog putovanja odigrali ispod svojih stvarnih mogućnosti".

U Skupini A Jadran gostuje protiv Vasasa u Budimpešti i Szeged protiv Primorca u Kotoru, u Skupini B Budva je domaćin prvaku Europe Pro Reccu i fenjeraš Vojvodina gostuje kod Spartaka u Volgogradu, a u drugoj utakmici u Skupini C Partizan dočekuje Olympiacos.