I Kuban nesretan za Zadrane

Lovro Štrbinić • utorak, 18.01.2011.

Nikakve značajnije promjene u zadarskoj igri na gostovanjima nisu se dogodile ni u Kubanu gdje je naš predstavnik gostovao u sklopu Eurochallenge kupa. Domaći Lokomotiv opravdao je status favorita i ostavio Zadrane na -18.

Zadrani su krajem prošle godine izborili nastavak natjecanja u drugom krugu Eurochallenge kupa i danas su imali svoj prvi ispit u toj fazi natjecanja. Iz kluba su i prije nastavka ovog natjecanja dolazile informacija da je NLB liga prioritet i da europski dvoboji predstavljaju pomalo i otegotnu okolnost. Naravno, igrači i stručni stožer su unatoč tome bili jednako koncentrirani na ovaj dvoboj želeći dobrim nastupom isprati gorak okus nakon poraza u regionalnom natjecanju. No, to nije bilo dovoljno da se izbjegne novi gostujući poraz.

Na put u Rusiju dalmatinski klub je krenuo bez nedavno pridošlog Jurice Žuže koji zbog kasnog dolaska nije uspio ishodovati vizu za ovo gostovanje preko granice. U samom startu dvoboja nakon izjednačenih početnih minuta na prvu značajniju prednost domaćini odlaze u osmoj minuti kad na semaforu svijetli 21:8 u njihovu korist. Do kraja prve četvrtine zadarski košarkaši ne uspijevaju naći odgovor na igru protivnika, a u drugoj dionici ta razlika ne prestaje rasti. nakon 14. minuta nadmetanja bilo je već 36:17, a vrlo brzo i 43:21.

U tom dijelu utakmice Zadrani malo podižu kvalitetu svoje izvedbe i sa sedam vezanih koševa smanjuju na 43:28 prije odlaska na predah. U nastavku tricom Browna smanjuju na -12, ali na tome i staju. Slijedi sličan razvoj događaja kao i u prvom dijelu i u 25. minuti je 56:36 za Lokomotiv. Na tom odstojanju se igralo u narednih desetak minuta, a tračak nade za Zadar dolazi pet minuta prije kraja. Slobodnim bacanjima Chestera Masona dolaze na 70:61, ali vrlo brzo nakon toga se vraćaju pogreškama i domaćini mirno privode utakmicu kraju konačnim rezultatom 87:69.

Najviše problema hrvatskom predstavniku danas su zadali Massey, Chalmers i Tucker s po 14 poena svaki. Prva dvojica navedenih tome su pridodali i po sedam skokova. Kod Zadra je brojku od 14 poena dosegao Marčinković, a Mason je zabio jedan poen manje i prikupio šest skokova. U sljedećem kolu za tjedan dana Zadar dočekuje Prostejov.