Hrvatska proslavila povratak u Osijek

Mario Glasnović • utorak, 18.01.2011.

Prijateljskom utakmicom u Osijeku, malonogometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je reprezentaciju Libije rezultatom 3:2. U dvorani Gradski vrt pred oko 1.500 gledatelja hrvatski reprezentativci bili su bolji od aktualnog afričkog prvaka.

12 godina čekanja

Hrvatska malonogometna reprezentacija u Osijek je došla nakon više od 12 godina čekanja. Zadnji put je reprezentacija posjetila grad na Dravi 1998. godine, kada smo igrali protiv Češke. Iako se očekivao velik broj ljubitelja popularnog futsala, utakmicu je pogledalo oko 1500 gledatelja.

U prvome dijelu naši su dobru igru protiv neugodne Libije okrunili s dva pogotka. Najprije je u sedmoj minuti pogodak postigao Dario Marinović, a dvije minute kasnije na 2:0 povisuje Dean Banić. Na poluvrijeme se otišlo s dva pogotka prednosti.

U drugome dijelu izbornik Hrvatske Mato Stanković promijenio je početnu petorku pa su Libijci zaigrali bolje i nekoliko puta zaprijetili našima. No, u 24. minuti Matija Đuvalt nakon prekrasne akcije povisuje na 3:0.

Iako se činilo da je utakmica riješena, Libija nije odustala s pritiskom i borbenošću. Dobra igra im se isplatila pa su u 26. minuti smanjili na 3:1,a pogodak je postigao Badar Basher. U posljednjoj minuti Libijci preko Hutija postižu još jedan pogodak i dovode utakmicu u neizvjesnost. No, naša obrana nije popustila i ipak ostaje konačnih 3:2 za Hrvatsku.

Ovacije Osječaninu

Najveći pljesak zaradio je domaći igrač i nogometaš MNK Osijek VBK, Gordan Duvančić. Zadnjih pet minuta izbornik Stanković mu je dao priliku pokazati se pred svojom publikom što su Osječani s oduševljenjem pozdravili.

Ovom utakmicom počele su mini pripreme malonogometne reprezentacije za Europsko prvenstvo koje se sljedeće godine održava u Hrvatskoj. Libija i Hrvatska susrest će se i za dva dana u Slavonskome Brodu, a nakon toga reprezentacija igra protiv Rumunjske u Vinkovcima. Za one koji misle da je Libija slabašan protivnik, spomenimo da se radi o 17. reprezentaciji svijeta. Hrvatska se nalazi samo jedno mjesto ispred.