Cedevita slavila u Vršcu

Edvard Burić • petak, 21.01.2011.

Cedevita je u Vršcu odigrala prvu utakmicu 18. kola NLB lige. I ne samo odigrala, hrvatska momčad je pobijedila Hemofarm 81:76 i tako došla do desete NLB pobjede te se na taj način vratila u krug najozbiljnijih pretendenata za nastup na završnom turniru NLB lige.

Cedevita je napokon uspjela. U trećem ovosezonskom nastupu protiv Hemofarma, Zagrepčani su došli do prve pobjede. Slavljem u Vršcu napravljen je veliki korak prema naprijed, pogotovo imajući u vidu činjenicu koliko je teško doći do gostujuće pobjede u regionalnom natjecanju.

Cedevita je tako uzvratila Hemofarmu za poraz u prvom dijelu sezone u Sutinskim vrelima (89:97), ali i poraz iz Eurokupa 86:73. Potrebno je reći kako su Zagrepčani do pobjede došli bez prvog trenera Aleksandra Petrovića koji je odrađivao jednu utakmicu kazne zbog isključenja u dvoboju protiv Partizana u Podsusedu iz prošlog kola.

Početak dvoboja bio je bolji u odnosu na utakmicu prvog kola druge faze Eurokupa odigrane u srijedu. Cedevita je vodila 8:7 (realizirana slobodna bacanja Trenta Plaisteda) i 11:9 tricom Tomislava Petrovića. Ipak, domaći sastav ubrzo je preuzeo kontrolu nad utakmicom.

Poveo 16:11, na što je odgovorio Damjan Rudež tricom, zatim 23:14, na što tricom odgovara Robert Troha (23:17). Prva četvrtina završava 28:19 za Hemofarm. Početak drugih deset minuta opet je na strani domaćih. Hemofarm diže razliku na +10 (31:21), a onda i na velikih +12 (40:28). Poluvrijeme završava 45:36 za Hemofarm.

Treća četvrtina je bila izuzetno zanimljiva. Iako je drugo poluvrijeme otvorio tricom Vedran Vukušić (45:39), Hemofarm je pobjegao na najvećih +14 (53:39) koševima Šutala.

Ipak, fantastični Corsley Edwards do kraja četvrtine vraća Zagrepčane u egal. Znali smo da bez Edwardsove odlične igre Cedevita nema što tražiti u Vršcu, ali nismo znali koliko dobro može odigrati. Pogotovo stoga što je u srijedu odigrao vrlo loše. Zagrepčani su u posljednjih deset minuta ušli s 56:56.

Posljednja četvrtina bila je pravi rat živaca. Hemofarm je već na početku pobjegao. Prvo s četiri koša Borisa Savovića (60:56), a onda je nalet domaćih podržao i Pavković tricom - 63:56. Srećom, seriju Hemofarma zaustavlja Troha (63:58). Vukušić i Bracey Wright sada rade seriju na drugoj strani i već je 63:62.

Kada je Dontaye Draper Cedevitu doveo u vodstvo (67:69), znali smo da Zagrepčani imaju dobre izglede za pobjedu. Domaći su još bili na 71:71, ali onda Edwards zabija jedno slobodno bacanje, a Draper tricu, i Cedevita je blizu pobjede (71:75). Sudbinu je Hemofarmu definitivno zapečatio Vedran Princ svojom prvom tricom na utakmici (73:79). Završilo je 81:76 za veliku i važnu pobjedu Cedevite.

Cedevita je odigrala odličnu utakmicu. Najbolji u redovima pobjednika bio je Edwards s 24 koša i četiri skoka, a pratili su ga Vukušić s 12 poena i pet skokova te Draper s 11 koševa i šest asistencija. Kod gostiju najbolji Savović s 18 koševa i devet skokova, a po 13 su dodali Borisov i Jordan (uz šest skokova).