Partizan u derbiju izbio na vrh

Ante Zovko • subota, 22.01.2011.

Subotnji dio 18. kola NLB lige ponudio je uz zadarski obračun još tri utakmice. Zanimljivo, sva tri domaća slavljenika, Partizan, Krka i Budućnost, zauzela su vodeće pozicije u ligi.

Najzvučniji dvoboj 18. kola odigran je u Beogradu između dva euroligaša, Partizana i Olimpije. Međutim, od derbija je ostalo samo ime jer jer domaćin furioznim početkom riješio sve dvojbe i na kraju dobio 61:50.

James Gist je napravio odlučujuću prednost za prvaka sa 12 svojih poena (od 21) u prvih 17 minuta, a Partizan je otišao na 30:9. Slovenci su se trgnuli i u trećoj se četvrtini priblžili na 42:32. No, Partizan je ubrzo opet pobjegao i odnio sve nade u preokret.

Vezane vijesti

Vesely je za domaće postigao devet poena i osam skokova, dok su kod Olimpije dvoznamenkasti bili samo Ilievski (16) i Pinkney (10). Damir Markota imao je dva poena i šest skokova.

Težak raspored i bolesti igrača urodili su rezultatskom krizom Širokog u 2011. godini. Protiv za njih tradicionalno neugodne Budućnosti Širokobriježani su se do poluvremena držali dobro, ali su pali u završnici i u Morači doživjeli peti uzastopni poraz, 86:64.

Prvu veću razliku Podgoričani su napravili u 17. minuti, kad su serijom 14:3 došli na 45:29. Uzvratio je Široki sa 11:3 i približio se na pet poena razlike, no Budućnost je preko Otaševića otišla na 70:54 i do kraja samo povećala prednost, što ne čudi kad se zna da su domaći imali čak dvadeset više uhvaćenih lopti (38-18).

Kapetan domaćih Vladimir Radičević bio je prvo ime susreta s 19 poena, dok su po 12 ubacili Marko Simonović i Vladimir Mihajlović. Kod Širokog Špralja je postigao 16, a Štemberger 12.

Kao i Budućnost, i Krka je na sličan način riješila sve dvojbe protiv Nymburka i slavila 72:50. Česi su zaostali u drugoj četvrtini i zbog tri trice Simona Petrova na poluvremenu zaostajali 40:29. Slovenski prvak tu je prednost znao ne samo sačuvati, nego i povećati pa je uz 16 poena Dušana Đorđevića na uvjerljiv način okončao susret.