Lovro Štrbinić • srijeda, 26.01.2011.

Momčad Utaha doputovala je u LA kako bi se obračunala s Lakersima koji u posljednje vrijeme i nisu u nekoj formi vrijednoj pamćenja. Ipak, Kobe i društvo ostavili su goste na -29, a uz njih su očekivane domaće pobjede ubilježili Boston i Dallas.

Košarkaši iz Salt Lake Cityja u izletu u Los Angeles nisu ostavili dobar dojam. Naime, poraženi su 120:91, a već nakon prve četvrtine zaostajali su 15 poena, do poluvremena čak 28 i već se tu vidjelo da će drugi dio za Lakerse biti odrađivanje posla. Iz tog razloga su priliku da zaigraju dobili svi igrači domaćina, a najefikasniji među njima zaustavio se na 21 poenu. Riječ je o Bryantu, kojeg su u stopu pratili Gasol s 20 i Bynum s 19 poena i 11 skokova. Goste je predvodio Deron Williams sa 17 poena, a Al Jefferson je svoje prve koševe ubacio tek potkraj druge četvrtine.

Nešto malo bolje se proveo Cleveland u Bostonu gdje su u jednosmjernoj utakmici domaćini također razigrali cijelu ekipu. u Konačnih 112:95 Pierce je ubacio 24 poena, a Celticsi su drugu utakmicu zaredom odigrali bez ozlijeđenog O'Neala.

U potencijalno najzanimljivijoj utakmici večeri bilo je mnogo više neizvjesnosti nego u prethodne dvije. Riječ je o srazu Clippersa i Mavericksa u Dallasu u kojem su gosti u prvom dijelu kontrolirali rezultat i držali prednost. Ona se istopila u trećoj četvrtini i do kraja su Mavericksi predvođeni Terryjem (28 poena) bez problema održavali vodstvo za konačnih 112:105. Osmo je to uzastopno slavlje Dallasa nad Clippersima koji su noćas bili lišeni usluga ozlijeđenog Erica Gordona. Griffin nije imao nezaboravnu večer, ali je odradio svoj dio posla ubacivši 22 poena i zabilježivši 11 skokova u situaciji kad su njegovi prodori bili posebno kontrolirani od strane domaćina.

Osim tri domaće pobjede zabilježene su noćas i dvije gostujuće. Denver je slavio u Washingtonu 120:109 uz 23 koša Anthonyja, a Bobcatsi u Sacramentu 94:89 najmanje efikasnoj utakmici dana. Tamo se iskazao Stephen Jackson s 21 poenom te Kwame Brown s 13 poena i 18 skokova.