Mario Glasnović • četvrtak, 27.01.2011.

Odigrana je prva polufinalna utakmica između Barcelone i Almerije. Nakon što je u četvrtfinalu momčad Barcelone pobijedila Betis s visokih 5:0, Katalonci su istim rezultatom pobijedili gostujuću momčad Almerije i napravili velik korak prema finalu Kupa kralja.

Barcelonin trener, Josep Guardiola, uvrstio je u igru svoje najveće zvijezde. Tako su od prve minute počeli Messi, Xavi, Iniesta i Villa.

U petoj minuti Xavi je sjajnom loptom poslužio Messija, koji je u situaciji jedan na jedan bio neprecizan i promašio cijela vrata. Četiri minute kasnije najbolji igrač svijeta se iskupio i postigao pogodak, nakon lijepe akcije Barcelone Messiju je asistirao Pedro.

Vezane vijesti

Samo dvije minute kasnije Xavi je sjajno uputio loptu prema Davidu Villi, koji bez problema šalje loptu iza vratara Estebana i povisuje na 2:0. Barcelona tu nije stala, Leo Messi je već u 16. minuti postigao svoj drugi gol, a treći za Barcelonu. Asistent kod Argentinčevog pogotka bio je Andres Iniesta.

Almeria je već nakon pola sata igre mogla potpisati kapitulaciju. Iz slobodnog udarca nabacio je Xavi, a Pedro je glavom pogodio u suprotni kut i to je već 4:0 za momčad Barcelone. Almeria je u prvome dijelu samo jednom zaprijetila vrataru Pintu i to preko napadača Henoka Goitoma.

Drugo poluvrijeme sjajnom prilikom otvorila je Barcelona, nakon brze akcije stativu je pogodio Maxwell. Opasno je zaprijetio i Mascherano koji je udarcem s dvadesetak metara sjajno šutirao, ali obranio je gostujući vratar Esteban Suarez.

U 65. minuti Goitom je pobjegao domaćim braničima i sjajnim lobom prebacio vratara Pinta, ali zamalo je bio neprecizan. Guardiola je nakon toga iz igre izvadio Xavija i Villu, a ubacio je Afellaya i Keitu. Kod gostiju je Jose Luis Oltra zamijenio već spomenutog Goitoma i ubacio svog najboljeg napadača Leonarda Ulloa, koji je sa sedam pogodaka najefikasniji u redovima Almerije. No, to nije pomoglo gostima da postignu počasni pogodak.

U nastavku smo mogli vidjeti nekoliko lijepih driblinga i dodavanja, ali su mreže mirovale sve do 88. minute kada je Messi sjajno asistirao Keiti kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu. Na kraju je ostalo visokih 5:0, čime je Barcelona napravila veliki korak prema finalu. Uzvrat se igra drugog veljače.

• Obrisan korisnik27.01.2011. u 21:28
    savršeno.... da asistencija za 5:0 fenomenalna... neviđeno, senzacionaljno.... Messi ne samo da zabija ove godine ko lud, nego i asestira ko lud i zato me briga dal će ronaldo uzet nagradu za najboljeg strijlca, dok je Messi u ovakvoj formi i hrani momčad s loptama postaje xavi kao razigravač, a... [više na forumu]
  • Captain Jack27.01.2011. u 17:37
    Jadna Almerija,13 komada u 2 tekme...
    Captain Jack
  • Obrisan korisnik27.01.2011. u 16:34
    ne mogu vjerovat sta je keita napravio..savrseno primanje i izrazito precizan udarac, sasvim netipicno za njega
  • Obrisan korisnik27.01.2011. u 16:02
    Ja san za Keitu mislija da je to obican trkac, ono, konj. No nije, ima frajer mota, zna igrat balun.
  • irilov27.01.2011. u 16:00
    e moj wazza, ništa ti ne razumiš...ništa...