Vodeni sportovi

Prvakinje potučene na Kantridi

Maja Giljanović • petak, 28.01.2011.

Aktualne prvakinje vaterpolistice Mladosti u prvom su se kolu nove sezone provele kao bose po trnju na gostovanju na Kantridi. Primorje koje je u prosincu na Costabellu nakon četiri godine vratilo pehar pobjednica Kupa vodilo je od prve do posljednje sekunde i na koncu slavilo 20:6.

PRIMORJE - MLADOST 20:6 (4:0, 4:1, 7:4, 5:1)

1. liga za žene, 1. kolo
Rijeka, Bazen na Kantridi
Suci: Aleš Blažić i Duje Čipčić

PRIMORJE: Katović, Majlat 2, A. Hibšer, Premuš 4, Kalauz 1, Veža, Maj. Zekan 2, Anđelić, Valković, Reić-Kranjac 5, N. Hibšer, Mar. Zekan, Miljković 6, Knežević. Trener: Mauro Mervcich

Vezane vijesti

MLADOST: Đurek, Bračun, Šehić 2, Jakopanec 1, Županić 2, Glišić, Alagić, Nola, Pilipović Grčić, Rabuzin, Šimunić 1. Trener: Slobodan Trifunović

Igračica više: Primorje 4/9, Mladost 3/8

Peterci: Primorje -, Mladost 1/1

Novu sezonu I. vaterpolske lige za žene otvorila je utakmica na Kantridi između aktualnih pobjednica Kupa vaterpolistica Primorja i aktualnih prvakinja države vaterpolistica Mladosti, ali susret koji je na prvi pogled jamčio napetu, neizvjesnu borbu bio je odlučen odmah u prvoj četvrtini.

Gošće iz Zagreba nisu se ni okrenule, a igračice Maura Mervcicha odjurile su na 4:0. Primorje koje je u u prosincu u Zadru nakon četiri godine na Costabellu vratilo pehar pobjednica Kupa bez milosti je nastavilo i u drugog četvrtini, a nakon 8:1 na poluvremenu prednost Riječanki i dalje je rasla, treća četvrtina završila je 15:5, a na koncu je na semaforu pisalo 20:6.

Golmanica Mladosti Ema Đurek najčešće je po loptu morala nakon šuteva Emmi Miljković, Anamarije Reić-Kranjac i Andree Premuš. Sama Miljković postigla je golova kao i cijela momčad Mladosti zajedno, Reić-Kranjac koja je nakon osvajanja titule u kapici Žabica prešla u redove Primorja bivšim je suigračicama zabila pet puta, a kapetanica Premuš postigla je četiri gola.

U drugoj utakmici u subotu se sastaju finalistice Kupa Bura i Viktoria, a slobodne na startu su vaterpolistice Juga. Dubrovkinje se vraćaju u natjecanje, a ligu su napustile vaterpolistice Delfina.